Züccaciye devinin konkordato projesi kabul edildi

Züccaciye devinin konkordato projesi kabul edildi
Züccaciye sektöründe 60 yılı geride bırakan İlk Adım Grubu’nun konkordato başvurusunu mahkeme kabul etti. Mahkeme, sunulan projeyi tasdik etti. Şirket 210 milyonu aşan borcunu taksitler halinde ödeyecek. İlk Adım Grubu, Jumbo, Tefal, Braun gibi markaların Türkiye distribütörlüğünü yaptıktan sonra kendi markasını kurmuştu.

Mehmet Şah Yağmur ile Murat Yağmur’a ait İlk Adım Dayanıklı Tüketim Malları ile Berf Dayanıklı Tüketim Malları ve MSY İç ve Dış Tic. Şirketleri için konkordato talebinde bulunulmuştu. Anılan şirketlerin yanı sıra Mehmet Şah Yağmur ve Murat Yağmur için benzer talepte bulunulmuştu.

Mahkeme bazı başvuruları geri çevirdi

Bakırköy 1. Asliye Tic. Mahkemesinde yapılan yargılamada karar çıktı. Mahkeme, Mehmet Şah Yağmur ve Murat Yağmur ile Berf Dayanıklı Tüketim Malları ve MSY İç ve Dış Tic. Adına yapılan başvuruyu reddetti.

211 milyonluk borç
Mahkeme, grubun amiral şirketi konumundaki İlk Adım Dayanıklı Tüketim Malları’nın başvurusuna ilişkin ise olumlu karar verdi. Mahkemeye sunulan proje tasdik edildi. Toplam 211 milyon 383 bin liralık konkordatoya tabi borç 5 yıl içinde 20 taksit halinde ödenecek.

Dünyaca ünlü markaların Türkiye bayiliğini yapan İlk Adım Grubu, ‘Berf’ adı ile kendi markası için kolları sıvamıştı.

Kaynak:halktv.com.tr Ekonomi Servisi