TMSF, FETÖ’den el konulan Akın Çorap’ı satışa çıkardı

TMSF, FETÖ’den el konulan Akın Çorap’ı satışa çıkardı
TMSF, FETÖ bağlantısı nedeniyle 2017 yılında el konulan Akın Çorap Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nü 235 milyon TL muhammen bedel üzerinden satışa çıkardı.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Akın Çorap Sanayi AŞ ile Sufi Çorap ve Tekstil Ürünleri Ltd. Şti.'ye ait mal, hak ve varlıklar ile sözleşmelerden oluşan Akın Çorap Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nü satışa çıkardı. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Akın Çorap Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nün satış ihalesi, 235 milyon TL muhammen bedel üzerinden 14 Aralık'ta yapılacak. İhaleye 13 Aralık' kadar teklif verilebilecek.

Türkiye'nin en büyük 5 çorap üreticisinden biriydi

2017 yılında FETÖ terör örgütüyle bağlantıları nedeniyle el konulan ve TMSF’nin kayyum olarak atandığı Akın Çorap yaklaşık 50 yıl önce kuruldu. İstanbul ve Giresun’da iki büyük fabrikası bulunan şirkette 650 kişi çalışıyordu. Yıllık 85 milyon çift çorap üreten ve 50 milyon cirosu olduğu belirtilen şirket Türkiye’nin en büyük 5 çorap üreticisinden biri konumundaydı. Şirketin kurucusu Ali Yarkın, Bank Asya'nın da ortakları arasındaydı. Yarkın'ın üç oğlu İhsan, Uğur ve Fatih Yarkın kardeşler de FETÖ soruşturması kapsamında tutuklandı.

Etiketler :