Memur Ve Emekli Zammı Netleşiyor! SGK Başuzmanı İsa Karakaş Açıkladı

Memur Ve Emekli Zammı Netleşiyor! SGK Başuzmanı İsa Karakaş Açıkladı
Merkez Bankası’nın anket sonuçları memur ve emekli zammını şekillendirdi. İsa Karakaş, tahmini zam oranlarını açıkladı. Enflasyon verileri, zam oranlarını belirleyecek.

Merkez Bankası'nın haziran ayı Piyasa Katılımcıları Anketi sonuçlandı. Türkiye'de memur ve emekliye yapılacak zam oranları gündemde. SGK Başuzmanı İsa Karakaş, beklenen zam oranlarını değerlendirdi.

ENFLASYON ORANLARI AÇIKLANDI

Milyonlarca memur ve emekli, TÜİK’in 3 Temmuz'da açıklayacağı haziran enflasyon oranını bekliyor. SGK Başuzmanı İsa Karakaş, "Memur ve emeklinin maaş artışı yüzde 20 ila 21 arasında bekleniyor" dedi.

screenshot-11.png

SSK VE BAĞKUR EMEKLİLERİNE ZAM TAHMİNİ

Merkez Bankası anket sonuçlarına göre SSK ve Bağkur emeklileri için 6 aylık enflasyon beklentisi yüzde 25 ila 26 arasında. İsa Karakaş, bu oranların haziran ayındaki genel gidişata göre belirlendiğini söyledi.

MERKEZ BANKASI ANKETİ SONUÇLARI

Merkez Bankası'nın haziran ayı Piyasa Katılımcıları Anketi'nde yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 43,52 olarak açıklandı. Bir önceki ankette bu oran yüzde 43,64’tü. Bu değişim, zam oranlarını da etkileyebilir.

thumbs-b-c-aaf6ef8937a2e3f691d49e0903cf6b6d.jpg

MEMUR VE EMEKLİLERİN GÖZÜ ENFLASYONDA

TRT Haber’e konuşan SGK Başuzmanı İsa Karakaş, memur ve emekli zam oranlarının enflasyon farkına göre belirlendiğini vurguladı. Zam oranları, haziran enflasyon verilerinin eklenmesiyle netleşecek.

thumbs-b-c-aaf6ef8937a2e3f691d49e0903cf6b6d.jpg

ZAMLARIN BELİRLEYİCİSİ ENFLASYON

Karakaş, "Haziran enflasyon verisinin de eklenmesiyle memur maaş artışı yüzde 20 ila 21 arasında olacak" dedi. SSK ve Bağkur emeklileri için ise bu oran yüzde 25 ila 26 olarak tahmin ediliyor.

MEMUR VE EMEKLİLERİ İLGİLENDİREN RAKAMLAR

Milyonlarca memur ve emeklinin gözü, TÜİK’in 3 Temmuz'da açıklayacağı enflasyon oranında. Açıklanacak veriler, temmuz ayında yapılacak zam oranlarını belirleyecek. SGK Başuzmanı İsa Karakaş, bu konuda önemli açıklamalarda bulundu.