Kripto para kullanıcıları dikkat! Dünya devinden yeni hamle

Dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan ödeme teknolojileri şirketi Mastercard, dijital varlık platformu Bakkt ile iş birliği yaptığını duyurdu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 26 Ekim 2021 10:37
Kripto para kullanıcıları dikkat! Dünya devinden yeni hamle

Mastercard'ın dijital varlık platformu Bakkt ile iş birliği yaptığı belirtildi. Mastercard, müşterilerinin kripto para alıp satmasına, kripto para banka ve kredi kartlarının düzenlenmesini kolaylaştırmasına olanak tanıyacağını açıkladı.

Kripto paralarda yeni düzenleme

Mastercard'ın Bakkt ile iş birliği kapsamında tüketicilerin dijital varlık ekosistemine erişiminin artacağına işaret edilen açıklamada, Mastercard'ın ortaklarına kripto para birimi çözümleri sunabileceği kaydedildi.

Açıklamada, bu çözümlerin tüketicilerin Bakkt platformu tarafından desteklenen cüzdanlar aracılığıyla dijital varlıkları satın alma, satma ve elinde tutma kabiliyeti ile markalı kripto para banka ve kredi kartlarının düzenlenmesi olduğu aktarıldı.

Şirketin açıklamasında, Mastercard'ın kripto para birimini özel fırsatlara ilişkin çözümlere de entegre edeceği ve ortaklarının ödül olarak kripto para birimi sunmasına ve sadakat puanları ile diğer dijital varlıkların takas edilmesine olanak tanıyacağı ifade edildi

KAYNAK: Anadolu Ajansı