İzmir TOKİ kura sonuçları ve isim listesi canlı yayında açıklanıyor!

İzmir TOKİ kura sonuçları ve isim listesi canlı yayında açıklanıyor!
İzmir TOKİ kura çekilişi kapsamında 12 bin 400 konut hak sahibini bulacak. Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı projesi olarak adlandırılan TOKİ konut projesi ile kura çekilişleri yeniden başladı. Yeni takvim ile İzmir'de kuralar 8 - 14 Mart 2023 tarihlerinde düzenlenecek. İşte, İzmir TOKİ kura canlı yayın izleme ekranı ve sonuçları hakkında merak edilen bilgiler...

İzmir TOKİ kura sonuçları ve isim listesi... Geçtiğimiz yıl Kasım ayında başlayan TOKİ kuraları 81 il kapsamında düzenlenmeye devam ediyor. Deprem felaketi sonrasında bir süreliğine ertelenen kuralar yeniden başladı. 8 ve 14 Mart tarihleri arasında ise İzmir'de TOKİ konutları çekiliş ile hak sahiplerini bulacak. Peki, İzmir kura sonucu ne zaman, saat kaçta açıklanacak? İşte TOKİ İzmir kura çekimi canlı izleme detayları ve İzmir TOKİ nihai isim listesi sorgulama ekranı...

toki1.jpeg

TOKİ kura canlı yayını www.toki.tv adresinde veya resmi YouTube kanalından izlenilecek. Noter huzurunda gerçekleştirilecek kura çekilişi TOKİ'nin resmi sosyal medya hesapları üzerinden de takip edilebilecek.

KONUT ALMA HAKKI VE KONUT BELİRLEME KURASI:

1. Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası, noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir. Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır

2. Kurada konut sayısı kadar asil alıcı belirlenecek olup aynı anda asil alıcıların konutları da kura ilebelirlenecektir.

toki2.jpeg

3. Kura sırasında belirlenecektir.

4. Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda kura çekilişi yapılmayacaktır. Başvuru şartlarını sağlayan hak sahipleri kategorilerinin önceliğine ve başvuru sıralamasına göre İdarenin hazırlayacağı ve ilan edeceği program doğrultusunda konut seçim ve sözleşme imzalama işlemlerini İdarenin belirleyeceği bloklar/konutlar arasından gerçekleştireceklerdir.

5. Diğer başvuru sahipleri, İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir.

toki3.jpeg

6. Kura sonucu konut satın alma hakkı kazananlar, sözleşme imzalama aşamasında kendi aralarında becayiş (konutdeğişikliği) yapabileceklerdir.