Galip Öztürk'ün hesapları donduruldu

Firari iş insanı Galip Öztürk'ün hesapları olağanüstü hareketlilik nedeniyle durduruldu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Galip Öztürk'ün hesapları donduruldu

Metro Turizm'in sahibi Galip Öztürk, 22 yıl önce işlenen bir cinayete ilişkin yargılandığı davada ‘cinayetin azmettiricisi’ iddiasıyla müebbet hapis cezası almış ancak 2 yıl önce infazın durdurulması kararı çıkmıştı. Yargıtay Ceza Genel Kurulu, Öztürk hakkında 11 Ekim’de verilen müebbet hapis cezasının infazının devamına karar verdi. Kararın medyada yer alması ile Öztürk’ün yurtdışında olduğu öğrenilmişti.

Galip Öztürk, son olarak Gürcistan’da Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanırken görüntülenmişti.

SPK DUYURDU

Yargıtay’ın cinayet azmetticisi olarak kabul ettiği Galip Öztürk’e bir şok da Sermaye Piyasası Kurulu’undan geldi. SPK Metro Avrasya Investment Georgia AŞ, Metro Yatırım Menkul Değerler AŞ ve Galip Öztürk'ün mülkiyetlerinde bulunan Albaraka Türk Katılım Bankası paylarının dün itibarıyla 6 ay boyunca borsada satışa konu edilmemesine karar verdi.

OLAĞAN DIŞI HAREKETLİLİK

SPK haftalık bültenine göre, kurul, Albaraka Türk Katılım Bankası pay piyasasında 6 Şubat 2019-11 Şubat 2019 döneminde gerçekleşen olağan dışı fiyat ve miktar hareketleri nedeniyle, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanununun 1'inci maddesi çerçevesinde yatırımcıların hak ve yararlarının korunmasını teminen, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 101/1 maddesi ve V-101.1 sayılı Bilgi Suistimali ve Piyasa Dolandırıcılığı İncelemelerinde Uygulanacak Tedbirler Tebliği'nin 18/3 maddesi kapsamında Metro Avrasya Investment Georgia AŞ, Metro Yatırım Menkul Değerler AŞ ve Galip Öztürk'ün mülkiyetlerinde bulunan Albaraka Türk Katılım Bankası paylarının dün itibarıyla 6 ay boyunca borsada satışa konu edilmemesini kararlaştırdı.

İlgili Haberler