F1′e Büyük Teklif

F1′e Büyük Teklif
Amerikan emlak kralı Stephen Ross, Katarlı bir şeyhle birlikte "Formula 1"i 7 milyar euro karşılığında almak için harekete geçti.Financial Times’ın haberine göre, 75 yaşındaki emlak kralı Stephen Ross, Katar merkezli bir yatırım...

Amerikan emlak kralı Stephen Ross, Katarlı bir şeyhle birlikte "Formula 1"i 7 milyar euro karşılığında almak için harekete geçti.

Financial Times’ın haberine göre, 75 yaşındaki emlak kralı Stephen Ross, Katar merkezli bir yatırım şirketiyle birlikte “Formula 1″i satın almayı planlıyor.

2008 yılında Amerikan futbol takımı Miami Dolphins’i satın alarak spor alanına yatırım yapan Stephen Ross, “Formula 1″in yüzde 35.5′ini Londra merkezli yatırım şirketi CVC Capital’dan, yüzde 5′ini de Formula 1 Başkanı Bernie Ecclestone’den satın almayı hedefliyor.

Amerikan emlak kralı Stephen Ross ve ismi açıklanmayan Katarlı şeyhin 7 milyar euroluk teklifi önümüzdeki haftalarda yapacağı belirtildi.

Formula 1 Başkanı Bernie Ecclestone’ın tüm payını ABD ve Katar’a satması durumunda bile, Formula 1′in şu anki başkanının görevinin başında kalacağı ifade ediliyor. Ecclestone’ın yeni göre, “Formula 1″i Çin ve ABD’de popüler yapmak olacak.

Katar “Formula 1″ de satın alarak dünya sporunda söz sahibi olmayı hedefliyor. Fransız futbol kulübü Paris St. Germain, Katar tarafından satın alınmıştı.