Duygu Delen'in babası: Mehmet Kaplan bir kadının ölümüne sebep olmuş, serbest bırakılmasaydı kızım ölmeyecekti

Duygu Delen'in babası: Mehmet Kaplan bir kadının ölümüne sebep olmuş, serbest bırakılmasaydı kızım ölmeyecekti
Pencereden şüpheli bir şekilde düşerek hayatını kaybeden Duygu Delen'in babası Bülent Delen, cinayet şüphelisi olan Mehmet Kaplan'ın bir kadını daha öldürdüğü belirterek "Bir gün sonra serbest bırakılmıştı. Bırakılmasaydı kızım ölmeyecekti" dedi.

13 Ağustos 2020 günü saat 16.30 sıralarında Şehitkamil ilçesi Batıkent Mahallesi Vehbi Dinçerler Caddesi üzerindeki bir apartmanda meydana gelen olayda, şüpheli şekilde 'düşerek' hayatını kaybeden 17 yaşındaki Duygu Delen dün Gaziantep Asri Mezarlığı'nda defnedildi. Baba Delen ise şüpheli Mehmet Kaplan'ın daha önce bir kadın öldürdüğünü ve serbest kaldığını söyledi.

Cenazeye hayatını kaybeden Duygu Delen'in ailesi, akrabaları, yakınları, arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"Bu çocuk zaten başka birinin ölümüne sebep olmuştu"

Cenaze defin işlemleri sonrası açıklamalarda bulunan baba Bülent Delen, "Ben adalete inanıyorum güveniyorum. Bu çocuk zaten bir yıl önce de başka birinin ölümüne sebep olmuştu. Daha önce de alkollü halde 33 yaşında bir kadının ölümüne sebep olmuştu ve bir gün sonra bırakılmıştı. Benim çocuklarım gitsin askerde şehit olsun, vatan için canlarını versin başım gözüm üstüne ama bir canın alınması bu kadar kolay olmamalı. Sizce olması lazım mı? Bu işin peşini bırakmayacağız. Adalet yerini bulsun istiyoruz. Allah belalarını versin diyorum bela okumak da istemiyorum ama Allah kahretsin onları" dedi.

Etiketler :