Yer İngiltere: İnsaniyet namına benzin aranıyor

İngiltere'de bir bakımevi, ülkedeki yakıt tedarik sorunu nedeniyle personelin kullandığı araçların depolarını doldurmakta zorlandıklarını belirterek, sosyal medya üzerinden "benzin bağışı" için talepte bulundu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 29 Eylül 2021 18:24
Yer İngiltere: İnsaniyet namına benzin aranıyor

İngiltere'de ölümcül hastalığı olan kişilere bakım sağlayan Oldham kentindeki Dr. Kershaw's Hospice adlı bakımevinin yönetimi, ülkedeki yakıt krizi nedeniyle çalışanlarının kullandığı araçların depolarını doldurmakta sıkıntı yaşadıklarını aktardı.

Evde yaşam sonu bakım hizmeti de sunan kuruluş, personelin gün içerisinde hastalarına ulaşmakta kullandığı araçların depolarının umutsuz bir şekilde azaldığını ve ziyaretlerin yapılabilmesi için yakıta ihtiyaç duyduklarını bildirdi.

Sosyal medyadan bağış çağrısı

Bakımevi yönetimi, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, bakımevine fiziksel olarak kurşunsuz benzin bağışlayabilecek herkesin kendileriyle iletişime geçmesini talep ederek, acil çağrıda bulundu.

Ne olmuştu?

Ülkede sağlık veya eğitim gibi temel hizmetlerde görevli çalışanlara benzin istasyonlarında öncelik verilmesi çağrısında bulunulmuştu. Ancak, İngiltere Başbakanı Boris Johnson akaryakıt krizi ortasında kilit görevdeki çalışanlara "öncelik verilmeyeceğini" açıklamıştı.

Sağlık çalışanları da "yakıt alımında kendilerine öncelikli erişim verilmedikçe hasta bakımının tehlikeye gireceği" konusunda hükümeti uyarmıştı.

KAYNAK: Anadolu Ajansı