THY ve Pegasus Fas uçuşlarını durdurdu

Türk Hava Yolları (THY), Covid-19 omicron varyantı tedbirleri nedeniyle Fas'ın Marakeş ve Kazablanka kentlerine yönelik seferlerini 14 Aralık’a kadar durdurdu. Pegasus da seferlerin karşılıklı olarak 14 gün boyuncu durdurulduğunu duyurdu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 29 Kasım 2021 13:01
THY ve Pegasus Fas uçuşlarını durdurdu

THY Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamada, Fas Sivil Havacılık Otoritesi'nin Covid-19 tedbirleri kapsamında 30 Kasım-13 Aralık (dahil) tarihleri arasında Fas hava sahasını tüm uluslararası uçuşlara kapatma kararı aldığı belirtildi.

Açıklamada, "Fas’taki uçuş noktalarımız Marakeş ve Kazablanka’ya gerçekleştirdiğimiz uçuşlar alınan karar uyarınca karşılıklı olarak durdurulmuştur. Misafirlerimiz bilet değişiklik, iptal ve iade işlemlerini web sitemiz veya çağrı merkezimiz aracılığıyla gerçekleştirebilir, detaylı bilgiye erişebilirler" denildi.

Pegasus da durdurdu

Pegasus Havayolları, Kuzey Afrika ülkesi Fas'a yaptığı uçuşları 14 günlüğüne karşılıklı olarak durdurduğunu açıkladı.

Şirketin Twitter adresinden yapılan açıklamada, "Resmi otoritelerin aldığı karar doğrultusunda; 30 Kasım 2021 tarihi itibarıyla Fas ile uçuşlarımız karşılıklı olarak 14 günlüğüne durdurulmuştur. Bir sonraki uçuşumuz 13 Aralık 2021 tarihinde gerçekleşecektir" denildi.

KAYNAK: Anadolu Ajansı