Suudi Arabistan'da Şok Saldırı!

Suudi Arabistan'da Şok Saldırı!
Suudi Arabistan'ın Yemen sınırında bulunan Jazan kentinde bir öğretmen, altı meslektaşını vurarak öldürdü. Olayda iki kişi de yaralandı.BBC'nin haberine göre; saldırgan tutuklanırken, eylemin ne amaçla yapıldığı henüz...

Suudi Arabistan'ın Yemen sınırında bulunan Jazan kentinde bir öğretmen, altı meslektaşını vurarak öldürdü. Olayda iki kişi de yaralandı.

BBC'nin haberine göre; saldırgan tutuklanırken, eylemin ne amaçla yapıldığı henüz belli değil. Ancak yetkililer, olayı “kriminal vaka” olarak değerlendiriyor.

Devlet televizyonu tarafından Twitter’dan yayınlanan bir fotoğraf, saldırının gerçekleştiği binanın dışında çok sayıda ambulans bulunduğunu gösteriyor. Yerel medya, polisin binayı çevirdiğini duyurdu.

Suudi Arabistan’da kitlesel katliamlar çok rastlanan bir eylem biçimi olmasa da son yıllarda bölge IŞİD saldırılarına sahne oldu.

Ayrıca Suudi Arabistan, Yemen’deki Şii Husilere karşı düzenlenen hava operasyonlarına öncülük ediyor. Yemen sınırı son dönemde Husiler tarafından top ateşine tutuluyor.