Miçotakis Ankara'ya yüklendi: Bizde de enflasyon yüzde 85 olsa ben de konu değiştirirdim

Miçotakis Ankara'ya yüklendi: Bizde de enflasyon yüzde 85 olsa ben de konu değiştirirdim
Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Türkiye'nin ülkesine yönelik söylemlerini iç politikadaki ekonomik sorunların üzerini kapatma çabası olarak değerlendirdi. Yunan Başbakan, "Ülkemde enflasyon yüzde 85'e dayanmış olsa ben de konuyu değiştirmeye çalışırdım" dedi.

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye'nin ülkesine karşı saldırgan tutumunun giderek artığını ifade ederek Ankara'ya yüklendi. Yunan Başbakan, Türk hükümetinin dikkatleri ülkenin ekonomik sorunlarından başka yöne çekmeye çalıştığını belirtti.

Berlin'de düzenlenen Batı Balkanlar Zirvesi'nin ardından açıklamalarda bulunan Yunanistan Başbakanı, "Bizde de enflasyon yüzde 85'e dayanmış olsa ben de konuyu değiştirmeye çalışırdım" ifadelerini kullandı.

Ankara'dan gelen kışkırtıcı iddialara tepkisi sorulan Miçotakis, "Yunanistan'ı her kışkırttıklarında Türk yetkililerin açıklamalarına yanıt verseydim" diye sözlerine devam ederek öyle bir durumda başka bir şey yapacak fırsat bulamayacağını ima etti.

Miçotakis, "Daha önce de söylediğim gibi, beyhude bir söz düellosuna girmeyeceğiz. Yunanistan'ın pozisyonu son derece nettir" dedi.

halktv.com.tr // Dış Haberler

Kaynak:halktv.com.tr Dış Haberler Servisi

Etiketler :