Kraliçe Elizabeth 'Yılın yaşlısı' ödülünü reddetti

Hedef kitlesini yaşlıların oluşturduğu ve her yıl önemli 'yaşlılara' ödül vererek yaşam boyu başarılarını kutlayan 'The Oldie' dergisi, bu yıl Kraliçe II. Elizabeth'e ödül vermek istedi. Kraliçe Elizabeth'in ise nazik bir mektupla ödülü reddettiği bildirildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 20 Ekim 2021 16:34
Kraliçe Elizabeth 'Yılın yaşlısı' ödülünü reddetti

Kraliçe'nin sekreterince dergiye hitaben yazıldığı belirtilen mektupta, "Majesteleri, insanın hissettiği yaşta olduğuna inanıyor, bu nedenle Kraliçe ödülü kabul edebilmesi için gereken kriterleri karşıladığını düşünmüyor ve daha layık bir alıcı bulacağınızı umuyor" ifadeleri yer aldı.

Independent Türkçe'nin haberine göre, mektubun fotoğrafı söz konusu derginin son sayısında yayımlandı ve gazeteci Richard Palmer da bunu Twitter'da paylaştı.

'Tavır Kraliçesi'

Mektuba yönelik tepkilere de yer verilen haberde, Kraliyet hayranlarının mektubu övgüyle karşıladığı yazılırken bir kişinin de söz konusu haberi paylaşarak "Tavır Kraliçesi" yazdığı belirtildi.

En uzun hükümdarlık

1926'da dünyaya gelen Kraliçe, bu yıl nisanda 95'inci yaş gününü kutladı. Gelecek sene, Britanya tarihinin en uzun saltanat süren hükümdarı II. Elizabeth'in tahttaki 70'inci yılı olacak.