Karantinaya giren Putin’in sağlık durumuna ilişkin Kremlin’den açıklama

Karantinaya giren Putin’in sağlık durumuna ilişkin Kremlin’den açıklama
Sosyal izolasyona giren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sağlık durumuna ilişkin Kremlin’den açıklama yapıldı.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, kendini karantinaya alan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sağlık durumuna ilişkin sorular karşısında, “Kendini çok iyi hissediyor, tamamiyle sağlıklı, çalışmayı sürdürüyor. Hem Putin hem de Sputnik V aşısının olağan biçimde çalıştığını söyleyebilirim” dedi.

'Sputnik V’nin oldukça yüksek düzeyde etkili'

Rusya liderine uygulanan Sputnik V aşısına atıfta bulunan Peskov, “Sputnik V’nin oldukça yüksek düzeyde etkili olduğu kanıtlanmış oldu, Devlet Başkanı Putin’in etkinlik düzeyiyse daha da yüksek” ifadelerini kullandı.

'Sosyal izolasyon esasen hiçbir şey değiştirmedi'

Sputnik'te yer alan habere göre, Kremlin Sözcüsü, Putin’in bire bir iletişim kurduğu kişilerin sayının şu anda azami şekilde sınırlı olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“Gerekli testleri yapıyorlar. Uzman doktorlar bu durumda yapılması gereken her şeyi yapıyor. Sosyal izolasyon Devlet Başkanı Putinin çalışma programını etkilemedi, zira görüşmelerini uzaktan gerçekleştirmeye devam ediyor. Sosyal izolasyon esasen hiçbir şey değiştirmedi."

Putin'in karantinası ne zaman sona erecek?

Kremlin Sözcüsü, Putin’in girdiği sosyal izolasyon sürecinin ne zaman sona ereceğinin belli olup olmadığı sorusu karşısındaysa, “Hayır, bunu kesin olarak söyleyemem, ne kadar süreceğini uzmanlar söyleyecek. Size kesin gün sayısı vermem mümkün değil” yanıtını verdi.