İşte Merkel'i ağlatan Selda Bağcan şarkısı...

Serhan Asker'in hazırlayıp sunduğu ve Halk TV ekranlarında izleyicileriyle buluşan Görkemli Hatıralar programı, İzmir Menderes'te Selda Bağcan'ın şarkılarıyla dinleyicileri mest etti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 28 Kasım 2021 13:24

Görkemli Hatıralar programının bugünkü konukları arasında Rap müziğin sevilen ismi Ramiz Bayraktar ve Selda Bağcan'ın orkestrası olurken Türk müziğinin efsane ismi Bağcan da canlı yayına telefon bağlantısıyla katıldı.

Yayına telefonla bağlanan Bağcan, Almanya'da yeni başbakanın açıklanması ardından 16 yıllık görevini bırakacak olan Şansölye Angela Merkel'i ağlatan "Minnet Eylemem" şarkısının hikayesini anlattı.

Bağcan, şarkının geçtiği belgeseli izlerken Merkel'in ağladığını öğrendiğini belirterek, "Ağladığını bana belgeselin yapımcısı söyledi" dedi.

Yılbaşı gecesi HALK TV'de

Öte yandan Serhan Asker'in "Yılbaşı gecesi Selda Bağcan nerede olacak?" sorusuna yanıt veren Bağcan, "Halk TV ekranlarında olacağım" dedi.

Rap müziğin sevilen ismi Ramiz ise, programda kendi parçalarının yanısıra Selda Bağcan'ın eserlerine yaptığı coverları da seslendirdi.

Bağcan'ın orkestrası ise birçok sevilen şarkı dışında dünyanın en sevilen rock gruplarından biri olan QUEEN'in "Show Must Go On" isimli şarkısıyla 1991 yılında hayatını kaybeden ünlü vokalist Freddie Mercury'i andı.