İran Başkonoslosu Seçimleri Selamladı

İran Başkonoslosu Seçimleri Selamladı
İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu yazılı bir açıklama yaparak dün gerçekleştirilen seçimleri değerlendirdi.Başkonsolosluktan yapılan açıklamada "İran halkı, 10’uncu Dönem Milletvekili ve 5’inci Uzmanlar...

İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu yazılı bir açıklama yaparak dün gerçekleştirilen seçimleri değerlendirdi.

Başkonsolosluktan yapılan açıklamada "İran halkı, 10’uncu Dönem Milletvekili ve 5’inci Uzmanlar Meclisi Seçimleri için Cuma günu sandık başına gitti" denildi.

Ortadoğu bölgesinin kaosla karşı karşıya olduğu bir dönemde seçimlerin gerçekleştiğine dikkat çeken Başkonsolosluk "Birlik ve beraberlik, barış ve dostluk mesajı veren İranlılar, İslam Cumhuriyeti’ne ve İslam Cumhuriyeti’nin seçilmiş hükümetine verdikleri desteği bu vesileyle bir kez daha göstermişlerdir" dedi.

İran Başkonolosluğu'nun açıklaması şöyle sona erdi: "Kuşkusuz demokrasi ve bu seçimler İslam dünyası için güzel bir örnek olma niteliği taşımaktadır. Bu seçimlerin bölge barışı ve istikrarına vesile olmasını diliyoruz."