İddia: Prens Charles, 'Londra'yı satın alan adam'dan 3 milyon euro aldı

İddia: Prens Charles, 'Londra'yı satın alan adam'dan 3 milyon euro aldı
İngiltere'de büyük çoğunlukla skandallarla gündeme gelen Prens Charles, bu kez Katar'dan 'para aldığı' iddiasıyla konuşuluyor.

Galler Prensi'nin Katar'ın eski başbakanı Şeyh Hamad bin Casim bin Cabir El Tani'yle görüşmeleri karşılığında 3 milyon euro nakit aldığı belirtiliyor. İngiliz gazetesi The Guardian, Prens Charles'ın İngiliz kraliyet ikametgâhı Clarence House'ta Katarlı eski başbakanla görüşmeleri için istediği 3 milyon euroyu farklı çantalarda üç kez teslim aldığını yazdı. Haberde, Charles'ın Katarlı Şeyh'ten Chelsea Kışlası'nın 3 milyar sterlinlik imar bedelini de talep ettiği ancak bunun gerçekleşmediği belirtildi.

Charles'ın iki yardımcısına teslim aldığı nakitleri saydırdığı, 3 milyon euronun Galler Prensi Yardım Fonu'nun (PWCF) hesaplarına yatırıldığı belirtiliyor.

Vakıf bağışı doğruladı

Clarence House'tan yapılan açıklamada, sözkonusu miktarın hayır kurumlarına bağışlandığı ifade edildi. Habere göre, fonu yöneten vakfın mütevelli heyeti de 2015 yılında bu miktarda bağış yapıldığını doğruladı. Gazete Duvar'ın The Guardian'dan aktardığına göre, Katarlı eski başbakan Cabir El Tani, İngiltere'de gayrimenkul servetiyle "Londra'yı satın alan adam" olarak anılan bir isim. Katarlı Şeyh'in satın aldığı Paris Saint-Germain ise dünyanın en zengin futbol kulüpleri arasında gösteriliyor.