Haluk Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde en iyi erkek oyuncu seçildi

Usta isimlerden Haluk Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde Şahsiyet dizisindeki performansıyla "En İyi Erkek Oyuncu" seçildi.

Bu yıl 47'ncisi düzenlenen Uluslararası Emmy Ödülleri, New York'ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Usta sanatçı Haluk Bilginer, Şahsiyet dizisindeki performansıyla 47. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde "en iyi erkek oyuncu" ödülüne layık görüldü.

Sahnede ödülünü alırken konuşan Bilginer, " Dizimiz adalet ve hafıza kaybı üzerineydi.  Bireysel hafıza kaybı değil, daha zararlı ve tehlikeli olan toplumsal hafıza kaybı. Lütfen, içinde yaşadığınız toplumun hafıza kaybından muzdarip olmadığından emin olun. " dedi. 

'Kendimden çok Türkiye için mutluyum'

Bilginer, ödülünü aldıktan sonra yaptığı açıklamada "Çok iyi hissediyorum. Kendimden çok Türkiye'ye bu ödül gittiği için çok mutluyum. Çok severek, beğenerek yaptığımız bir işin başkaları tarafından da uluslararası bir platformda takdir edilmesi ve ödülle taçlandırılması çok mutlu edici bir şey. Çok mutluyum" dedi.

21 ülkeden 11 kategoride 44 adayın olduğu listede Haluk Bilginer, Şahsiyet dizisindeki Agâh Beyoğlu karakteriyle 'En İyi Erkek Oyuncu' kategorisinde aday gösterilmişti.

Onur Saylak'ın yönetmenliğini yaptığı Şahsiyet'te ayrıca Cansu Dere, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu, Hüseyin Avni Danyal, Necip Memili, Müjde Ar, Hümeyra gibi isimler rol almıştı.

Ekrem İmamoğlu'ndan Bilginer'e tebrik

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Uluslararası Emmy Ödülleri'nde en iyi erkek oyuncu seçilen Haluk Bilginer'i sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile tebrik etti.

Usta oyuncu Haluk Bilginer 47. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde Şahsiyet dizisindeki performansıyla en iyi erkek oyuncu seçildi.

Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından tebriklerini şöyle aktardı:

"47. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde "En İyi Erkek Oyuncu" seçilen #HalukBilginer’i yürekten kutluyorum. Bu başarının ardında uzun yıllar tiyatro ve sinemaya verilmiş ciddi bir emek var, ülkemiz adına gurur verici, tebrikler."
imam-001.png

Mansur Yavaş'tan Haluk Bilginer'e tebrik

Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; 

47. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde Şahsiyet dizisindeki performansıyla "En İyi Erkek Oyuncu" seçilen büyük usta #HalukBilginer'i yürekten kutluyorum. Ülkemiz ve milletimiz adına gurur duyduk... dedi.

mansur.JPG

Etiketler :