Güney Kore'de korkutan yangın: 5 ölü 44 yaralı

Güney Kore'nin başkenti Seul yakınlarındaki bir hastanede çıkan yangında 5 kişi hayatını kaybederken 44 kişi ise yaralandı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 05 Ağustos 2022 11:24
Güney Kore'de korkutan yangın: 5 ölü 44 yaralı

Güney Kore'nin resmi haber ajansı Yonhap'da bulunan habere göre, Seul'un güneydoğusunda bulunan içerisinde bir hastanenin de olduğu 4 katlı binada, yangın çıktı. İtfaiye ekipleri çıkan yangında 5 kişinin öldüğü, 44 kişinin de yaralandığı bilgisini paylaştı.

Yetkililere göre yangın saat 10:17'de binanın üçüncü katında bulunan ve yıkım çalışmalarının devam ettiği kapalı bir golf tesisinde çıktı. Yangında en üst katta bulunan diyaliz hastanesindeki dört hasta ve bir hemşire olmak üzere 5 kişi yaşamını yitirdi. Yangın nedeniyle çoğu yine hastanenin olduğu katta bulunan 44 kişi ise duman nedeniyle fenalaştı.

Yetkililer, yaralılardan üçünün durumunun ağır olduğunu belirtti.

Binada kaç kişi olduğu belirsiz

Yangın sırasında 33'ü hasta olmak üzere toplam 46 kişi hastanedeydi, ancak tüm binada toplam kaç kişinin olduğu belirsizliğini koruyor. Yangının kesin nedeni ise henüz bilinmiyor.

Ancak görgü tanıkları yıkım çalışmaları esnasında çıkan kıvılcımları gördüklerini ve işçilerin de söndürmeyi başaramamaları üzerine kaçarak yangın ihbarında bulunduklarını belirtti.

halktv.com.tr // Dış Haberler