Görüntüler Şok Etti! Hizbullah Golan Tepelerinin Görüntüsünü Yayınladı

Görüntüler Şok Etti! Hizbullah Golan Tepelerinin Görüntüsünü Yayınladı
Hizbullah'ın İsrail gözetleme videosu Ortadoğu'da yeni bir gerilim dalgası yarattı. İsrail'in Golan Tepeleri'nde Hizbullah'ın İsrail'i gözetlediğini iddia eden video gerginliği arttırıyor.

Lübnan Hizbullahı, İsrail işgali altındaki Suriye Golan Tepeleri'nde faaliyet gösteren İsrail askeri birimlerini gözetlediğini iddia eden bir video yayınladı.

Salı günü paylaşılan neredeyse 10 dakikalık video, bölgedeki 17 askeri noktanın izlendiğini gösteriyor. Video, İsrail ile Hizbullah arasındaki gerilimin yüksek olduğu bir dönemde geldi ve İsrail'in Hamas'a karşı yürüttüğü operasyonlarla ve Lübnan sınırındaki tansiyonlu durumlarla bağlantılı olarak dikkat çekiyor.

e32f58a7-fab4-40c6-80c3-2683a190e6e4.jpeg

HİZBULLAH: VİDEO DÜŞMANA MESAJ VERİYOR

Hizbullah medya ilişkileri sorumlusu Muhammed Afif, yayınlanan videonun düşmana ve İsrail ordusuna net bir mesaj gönderdiğini belirtti. Afif, özellikle gözetleme teknolojilerinin ve stratejilerinin ne kadar ileri düzeyde olduğunu göstererek, savaş zamanlarında elde edilecek istihbaratın önemini vurguladı.

rtgertg.png

İran destekli Hizbullah, Haziran ayında yayınladığı önceki bir videoda da İsrail'in Hayfa şehri ve limanlarının gözetlendiğini iddia etmişti.

Bu son videoyla birlikte, Hizbullah'ın İsrail'in savunma sistemlerini aşabilen insansız hava araçları (İHA) kullanma kabiliyetini ortaya koyması dikkat çekiyor.

tryhrty.png

Hizbullah ile İsrail arasındaki gerilim, son aylarda artarak devam ediyor. Her iki taraf da geniş çaplı bir çatışmadan kaçınmak istiyor olsa da, bölgede tansiyonun yüksek olması ve diplomatik girişimlerin savaş korkusunu azaltmak için çalışması dikkat çekiyor.

4458171-430772368.jpg

Kaynak:Reuters