Fransa'da mahkeme Uzanların davası için TMSF’den savunma istedi

Fransa'da mahkeme Uzanların davası için TMSF’den savunma istedi
Cem Uzan ve Hakan Uzan’ın 69 milyar dolar talebi ile başlayan “haksız fiil ve dolandırıcılıktan oluşan zararların tazmini” davasında, Paris İstinaf Mahkemesi taraflardan 17 Mayıs’taki ikinci celseye kadar savunmalarını istedi.

Paris İstinaf Mahkemesi’ndeki davaya yakın bir kaynak, hakimlerin davalılara "Uzan kardeşlerin dava dilekçesine cevaplarınızı verin" diyerek savunmalarını istediğini aktardı.

Mahkeme davanın ikinci celse tarihini 17 Mayıs olarak belirledi. İkinci celseye tüm avukatların katılımı istendi.

euronews'in aktardığına göre, Fransa’daki davalarda genellikle görülecek celseden bir hafta önce, tarafların savunmalarını mahkemeye iletmiş olmaları gerekiyor. 11 Ocak’ta başlayan davanın ikinci celsesinin Mayıs’ta yapılacak olması, davanın hızla ilerlediğini gösteriyor.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Vodophone, Motorola, Aydın Doğan, Ferit Şahenk, Nihat Özdemir, Sevil Sabancı, Suzan Sabancı ve Sabancı ailesinden diğer bazı isimler ve Zorlu ailesinden oluşan bazı isimlerin savunmacı olarak temsilcilerinin hazır bulunduğu davanın ilk celsesi, 11 Ocak’ta Paris İstinaf Mahkemesi’nde görülmüştü.

Etiketler :