DSÖ Avrupa Direktörü: Ölümler 500 bini geçebilir

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Direktörü Dr. Hans Kluge, pandemiye yönelik daha sert önlemler alınmazsa ölüm sayılarının mart ayında çok ciddi boyutlara gelebileceğini söyledi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 21 Kasım 2021 17:47
DSÖ Avrupa Direktörü: Ölümler 500 bini geçebilir

DSÖ Avrupa Direktörü Dr. Hans Kluge, artan koronavirüs vakalarına karşı daha sert önlemler alınmazsa kıtadaki Covid-19 kaynaklı ölümlerin Mart ayı itibariyle 500 bini bulabileceğini söyledi.

Newsweek'te yer alan habere göre, Kluge, birçok Avrupa ülkesinde Covid-19 vakalarının rekor seviyelere yükseldiğini belirterek, acil önlem alınması çağrısında bulundu. Dr. Hans Kluge BBC Radio 4'ün Today programına verdiği demeçte, "Covid-19 bir kez daha bölgemizde bir numaralı ölüm nedeni haline geldi" ifadelerini kullandı.

Öte yandan endişelerine yönelik Twitter hesabından da paylaşım yapan Kluge, "Avrupa Bölgesi'ndeki Covid-19 vaka artışı endişe verici. Ancak durumu yönetmek, hayat kurtarmak için yöntemlere sahibiz" dedi.

Kluge, aşı olma çağrısı yaparak, "Uygunsa aşı olun. Kalabalık, kapalı, kapalı alanlarda maske takın. Sosyal mesafeyi koruyun. Ellerinizi düzenli olarak yıkayın. İç mekanları havalandırın" paylaşımını da yaptı.

Önlemlere yönelik protestolar devam ediyor

Dünya Sağlık Örgütü önlemlerin artırılması çağrısı yaparken, Avrupa'da ise alınan pandemi önlemlerine yönelik protestolar devam ediyor.