ABD bu skandalla çalkalanıyor! Beyaz Saray yanlışlıkla deşifre etti, paylaşımı apar topar kaldırdılar

ABD bu skandalla çalkalanıyor! Beyaz Saray yanlışlıkla deşifre etti, paylaşımı apar topar kaldırdılar
İsrail'in Gazze'ye saldırılarına dünyadan tepkiler sürerken ABD skandal bir hatayla gündemde... Beyaz Saray, paylaştığı Biden fotoğrafında kimliği gizli tutulan elit askerleri deşifre etti. Paylaşım yaklaşık bir saat yayında kaldı, bir Beyaz Saray sözcüsü "Dikkatimizi çeker çekmez fotoğrafı hemen sildik" dedi.

İsrail ablukaya aldığı Gazze'ye bomba yağdırmaya devam ediyor. İsrail'e koşulsuz destek veren ABD ise Beyaz Saray'ın imza attığı skandal ile çalkalanıyor.

Hürriyet.com.tr'de yer alan habere göre Biden yönetimi Perşembe günü, İsrail'in Hamas tarafından alınan rehineleri bulup kurtarmasına yardım etmek için çalışan ABD'li elit askerin kimliklerini yanlışlıkla deşifre etti.

Beyaz Saray, resmi Instagram hesabına Biden'ın ordunun elit terörle mücadele biriminden bir askerin elini sıktığı fotoğraf yayınladı.

653226d9ae0a8f057c056a8a.webpFotoğrafta Biden'ın selamladığı askerle birlikte diğer üç Delta Force savaşçısının yüzleri de net bir şekilde görüldü.

BİR SAAT YAYINDA KALDI

Bir Beyaz Saray sözcüsü The Post'a verdiği demeçte, söz konusu fotoğrafın yaklaşık 1 saat yayında kaldığını itiraf etti.

Sözcü, 'Bu dikkatimizi çeker çekmez fotoğrafı hemen sildik. Hatadan ve bunun yol açmış olabileceği sorunlardan dolayı üzgünüz' dedi.

Etiketler :