Son Dakika... Karada Büyük Savaşın Eli Kulağında... Netanyahu Dünyayı Ateşe Atıyor!

Son Dakika... Karada Büyük Savaşın Eli Kulağında... Netanyahu Dünyayı Ateşe Atıyor!
Son Dakika Haberi... İsrail - Filistin savaşında kritik saatler yaşanıyor. Birkaç saat önce İsrail'de Gazze'de içinde sivillerinde bulunduğu bir kiliseyi vurması tansiyonu yeniden yükseltti. Yaşanan olay sonrası Hamas'tan bir çağrı geldi. Çağrı'da, "Filistin sınırına gelin duvarları aşın" denildi.

İsrail Filistin savaşında kritik saatler yaşanıyor. İki taraftan da gerilimi tırmandıran açıklamalar gelmeye devam ediyor. Yaklaşık 1 saat önce İsrail tarafından Gazze'de bir kilise bombalandı. Saldırıya ilişkin Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada çok sayıda ölü ve yaralının olduğu ifade edildi.

İsrail Gazze'de kilise vurdu: Ölü ve yaralılar var - Son Dakika Haberleri

Öte yandan akşam saatlerinde İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze sınırı yakınlarında bulunan askerlerle bir araya geldi. Askerlerle görüntüsünü X sosyal medya hesabından paylaşan Netanyahu, “Savaşçılarla birlikte Hazırız” ifadelerini kullandı.

İsrail Savunma Bakanı Gallant da Gazze sınırındaki birlikleri ziyaret etti. Burada İsrail askerlerine seslenen Gallant, “Şu anda Gazze’yi uzaktan görüyorsunuz. Yakında içeriden de göreceksiniz” ifadelerini kullandı. Gallant, Lübnan sınırında Hizbullah ile yaşanan gerilime de değinerek, “Hizbullah savaş başlatmak istiyorsa ilk önce Gazze şehrinin fotoğraflarına bakmalıdır” dedi.

Tüm yaşananlar sonrası Hamas'tan dünyaya bir çağrı geldi. Yapılan açıklamada, "Filistin sınırına gelin duvarları aşın" ifadeleri yer aldı.

Etiketler :