Davutoğlu: Türkiye'yi yönetenlerin açıklama yapmaması utanç verici

Davutoğlu: Türkiye'yi yönetenlerin açıklama yapmaması utanç verici

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ'ın Cuma namazına gitmek üzerine evinden ayrılırken saldırıya uğradığını belirterek, "Saldırılar yaşanırken 10 saat Türkiye'yi yönetenlerin açıklama yapmış olmaması utanç vericidir" dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ'ın Cuma namazına gitmek üzerine evinden ayrılırken saldırıya uğradığını belirterek, "Saldırıyı duyar duymaz yaptığım açıklamada Cumhurbaşkanı'na çağrıda bulunmuştum. Bizim birinci dereceden muhatabımız cumhurbaşkanıdır. Şu ana kadar 10 saat geçti. Bugün bu saldırılar yaşanırken 10 saat Türkiye'yi yönetenlerin açıklama yapmış olmaması utanç vericidir" dedi.

"Korku salmak için bir çete tarafından gerçekleştirildiği aşikar"

Dün akşam KRT TV program sunucusu Afşin Hatipoğlu'na yapılan saldırıyı anımsatan Davutoğlu, "Bugün Selçuk Özdağ'a, hemen sonrasında Orhan Uğuroğlu'na yapılan saldırıların, insanların yüreklerine korku salmak isteyen bir çete tarafından gerçekleştirildiği aşikardır. Piyonlara bakarak yanılmamak lazım. Bu piyonların arkasında kimler varsa, Türkiye'yi tekrar 90'lı yılların faili meçhullerine götürmek isteyenler kimlerse, buradan onlara bütün Gelecek Partililer ve bizimle dayanışma sergileyen kesimler adına sesleniyorum" dedi. 

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle: 

"Bu kabul edilebilir bir şey değil"

Bugün bu saldırılar yaşanırken 10 saat Türkiye'yi yönetenlerin açıklama yapmış olmaması utanç vericidir. Hepimiz bu devleti yönettik, bu devletin bekası, milli birliği beraberliği için çetin sınamalardan geçtik. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Eğer şuysa, istenen şuysa, saldırıya uğrayan bizi eleştiren biriyse susarız diye bir düşünce varsa aynen hep uluslararası alanda tenkit ettiğimiz 'terörist bizimse iyidir' yaklaşımının Türkiye'ye yaklaşımı olur.

"Dikta rejimine izin vermeyeceğiz"

Türkiye'yi daha otoriter bir rejime yöneltmeye çalışırlarsa bilsinler ki, bir daha bu ülkede dikta rejimlerine izin vermeyeceğiz. Bir kez daha, değerli arkadaşımız, dostumuz, refikimiz Selçuk Özdağ'a geçmiş olsun diyoruz. Onun o yiğit yüreğinin geri adım atmayacağını biliyoruz.

 

Gündem