"Bülent Ersoy Beştepe'deyken sokaktaki transseksüel dayak yiyor"

Halk TV ekranlarında 'Açıkça' programına katılan Gazeteci Yazar İsmail Saymaz, siyasal islamcıların toplumdaki kadınlara ilişkin tutarsız davrandığını savunarak, Bülent Ersoy örneğini verdi.

"Kadın meselesinde siyasal islamcıların tutarsız, siyasal islamcıların her aşamada takiye göstermesinin somut örneklerini görüyoruz. Bunlardan ilki eşcinsellerle, transseksüellerle ilgili..." diyen İsmail Saymaz  Bülent Ersoy'un cinsel kimliğini değiştirdiğinde 12 Eylül döneminde ona sahne yasağı uygulandığını ve bir süre tutuklu kaldığını hatırlattı.

"KÜLTÜRÜMÜZDE YOK DİYORLAR"

Bülent Ersoy'un artık AK Parti'nin özellikle Beştepe'de yaptığı etkinliklerin baş köşesinde yer aldığını söyleyen  İsmail Saymaz, "Bülent Ersoy, Cumhurbaşkanı ile zaman zaman yer alıyor. Bülent Ersoy iktidara sonsuz desteğini sunduğu müddetçe Bülent Ersoy kimliği ile saygı gördü, protokol gördü, kabul gördü. Ama aynı sokakta hayatını geçindirebilmek için hiçbir iş bulamadığından yahut başka sebeplerle seks işçiliğine yönelmiş insanların dayak yediğini, yahut cinsel tercihi yüzünden hedef gösterildiğini aynı anda görüyoruz. Aynı anda bir trans sanatçı Beştepe'de ağırlanırken öte yandan Cumhurbaşkanı, yada beraber çalıştığı kişiler bu kimliğe sahip insanların kültürümüzde yer almadığını, Avrupa'dan geldiğini iddia ediyorlar. " diye konuştu.