Bekçilik sınav soruları açıklandı mı? Bekçilik cevap anahtarı yayınlandı mı? Bekçilik sınav sonucu ne zaman açıklanacak?

Bekçilik sınav soruları açıklandı mı? Bekçilik cevap anahtarı yayınlandı mı? Bekçilik sınav sonucu ne zaman açıklanacak?

Çarşamba günü 2020/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı gerçekleşti. Sınavın cevap anahtarının bugün açıklanamsı bekleniyor. Bekçilik sınavı soruları ve cevapları açıklandı mı? Bekçilik yazılı sınav soru ve cevap anahtarı yayınlandı mı?

Çarşamba günü 2020/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı gerçekleşti. Sınavın soru ve cevap anahtarının bugün açıklanamsı bekleniyor. Peki bekçilik sınavı soruları ve cevapları açıklandı mı? Bekçilik yazılı sınav soru ve cevap anahtarı yayınlandı mı? Merak edilenler…

Bekçilik sınavında başarılı olmak için kaç puan almak lazım?

Çarşı ve Mahalle bekçiliği alımı kapsamında uygulanan yazılı sınav soruları ve cevap anahtarının açıklanması tüm adaylar tarafından merak ediliyor. Bekçilik sınav soruları ve cevapları açıklandı mı? Bekçilik yazılı sınav soru ve cevap anahtarı yayında mı? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. Bekçilik sınavında 50 (elli) ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacak. 

Bekçilik sınavı soru ve cevap anahtarı ne zaman açıklanacak?

Bekçilik sınav soruları ve cevaplarının açıklanması heyecanla bekleniyor. Bekçilik sınav programında yer alan bilgilere göre, sınav soruları ve cevap anahtarları 22 Ocak 2021 tarihinde https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

Bekçilik sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Bekçilik sınav sonucu açıklandı mı?

Yapılan açıklamaya göre, Sınav sonuç bilgileri 15 Şubat 2021 tarihinden itibaren https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacaktır.

Bekçilik sınav puanı hesaplama

Değerlendirme 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınarak 50 (elli) ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır. Her soru eşit puan ağırlığına sahiptir. Başarı puanı hesaplamasında;

[Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100]formülü kullanılacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

Bekçilik sınavı hatalı soru

Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

Değerlendirme sırasında Merkez Sınav Kurulu kararı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen soru/sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soru/soruların puan değerinin yeniden hesaplanması suretiyle puanlama yapılır.