Antalya'da yasadışı cemaat yurdunda cinayet: Polis bilgi notu hazırlayamadı

Antalya'da yasadışı cemaat yurdunda cinayet: Polis bilgi notu hazırlayamadı
Antalya'da özel öğrenci yurdunda aşçı olarak çalışan İhsan Güney (38), yurdun yemekhanesinde üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul'un (18) başını satırla kesip, göğsünün üzerine koydu. halktv.com.tr'den Hazar Dost'a konuşan güvenlik kaynakları, olayın cemaat yurdunda olmuş olmasından kaynaklı olarak polisin bilgi notu hazırlayamadığını aktardı.

Antalya'nın Kepez ilçesinde bulunan, Antalya İlim ve Kültür Derneği'nin (Alim Derneği) 4 katlı öğrenci yurdunda aşçı İhsan Güney, henüz bilinmeyen bir nedenle duvara dayadığı Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü birinci sınıf öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul'un başını satırla kesti. Güney, kestiği başı, Tuğrul'un göğsünün üzerine koyup, "Deccal'i vurdum" diye bağırdı. Güney, satırı da gencin göğsünün üzerine bıraktı.

Olayın ardından halktv.com.tr'ye konuşan emniyet kaynakları, olayın bir cemaat yurdunda yaşandığını aktarırken 'öğrenci evi' olarak geçen mekanın MEB'e bağlı olmamasından kaynaklı olarak bilgi notu hazırlanamadığını aktardı.

Öte yandan yerel kaynaklar ALİMDER olarak bilinen derneğin Erenköy Cemaati'ne bağlı Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı'yla yakın olduğu aktardı.

Bilgi notu nedir?

Emniyet güçleri, olayın biçimi ve yaşananlar hakkında üstlerini ve yargıyı bilgilendirmek için olay yerinde bir evrak hazırlar. Bu evrakta, olayın nerede, ne zaman, nasıl ve kim tarafından gerçekleştirildiği belirtilir.