Amcası Osman Çur’un istismarına maruz kalan çocuğun yumurtalıkları alınabilir
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 05.02.2021 13:49

Amcası Osman Çur’un istismarına maruz kalan çocuğun yumurtalıkları alınabilir

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde ailesini ziyarete giden Z.Ç., amcası Osman Ç.’nin sistematik istismarına uğradı. Z.Ç.,’nin ablası Pervin Şişman, kardeşinin zührevi hastalık kaptığını, yumurtalıklarının alınabileceğini söyledi.

Fırat YEŞİLÇINAR - HALK TV

İsviçre’de yaşayan 17 yaşındaki Z.Ç., 2 Temmuz’da akrabalarını ziyaret etmek için geldiği Mardin Kızıltepe'de amcası Osman Çur tarafından cinsel istismara uğradı. Daha önce de serbest bırakılan Osman Çur, hazırlanan DNA raporu sonucu “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçlaması ile tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 17 yaşındaki Z.Ç.'nin amcası Osman Çur tarafından istismara maruz kalması gerekçesiyle açılan davada, mahkeme, geçtiğimiz günlerde tecavüzü DNA raporuyla kanıtlanan sanık Osman Çur'un tutuksuz yargılanmasına kararı verdi. İstismarcı Osman Çur davulla tahliye oldu, istismara maruz kalan çocuk intihara kalkıştı. 

Zührevi hastalık kaptı

İstismar sonucu intihara kalkışan Z.Ç.,’nin ablası Pervin Şişman, kardeşinin zührevi hastalık kaptığını söyledi. Geçtiğimiz günlerde İsviçre’de bir operasyon geçiren Z.Ç.,’nin vücudunda ciddi iltihap olduğunu söyleyen abla Pervin Şişman, “Zührevi bir hastalık bulaştığı için yumurtalık önündeki kist alındı. İltihaptan dolayı yumurtalığı da alınabilir. Şimdi ağır ilaçlar alıyor. Bütün kanı temizlendi. Hastaneye gitmek istemedi ama durumu ağırlaştı. Karnı sürekli şiş durumundaydı.” dedi. 

“Hukuki mücadelemiz sürecek“

Hukuki mücadelelerini sürdüreceklerini söyleyen abla Pervin Şişman, “Bir kızın hayatını mahvettiler. Bir çocuğun hayalleri ile oynadılar. Hepimizin psikolojisi buzuldu. Ben de ilaç tedavisine başladım.”  dedi.

Özel Haber