Abdulkadir Selvi, mutluluğun resmini çizdi: "Kepçenin üstünde 3 bakan"

Abdulkadir Selvi, mutluluğun resmini çizdi: "Kepçenin üstünde 3 bakan"

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında Giresun'daki sel felaketinde mahsur kalan vatandaşlara kepçe ile ulaşan 3 bakana değinerek, “işte devletimiz bu” dedi.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında 6 kişinin öldüğü sel felaketinin yaşandığı Giresun'a giderek mahsur kalan vatandaşlara kepçe ile ulaşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin olduğu fotoğraf için, "Nâzım Hikmet, “Sen mutluluğun resmini yapabilir misin Abidin” diyor ya, o kepçedeki üç bakan bize özlediğimiz devletin resmini çizdiler" dedi.
Yazının ilgili kısmı şöyle:

"

Üç bakanın sel felaketinin vurduğu Giresun’un Dereli ilçesinde bir mahallede mahsur kalan vatandaşlarla görüşmek için iş makinesinin kepçesinde gittikleri bir görüntü var.

İlk gördüğümde bana “İşte devletimiz bu” dedirten görüntüden söz ediyorum. Hani Nâzım Hikmet, “Sen mutluluğun resmini yapabilir misin Abidin” diyor ya, o kepçedeki üç bakan bize özlediğimiz devletin resmini çizdiler. Ayaklarında çizme, ne koruma var, ne protokol, operatörün kepçesine binip vatandaşın ayağına giden üç bakan. İşte özlediğimiz devlet bu. Bravo üç bakana. Bize bunu yaşattıkları için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a yürekten teşekkür ediyorum. Bana “Özlenen devlet nerede?” diye sorarlarsa, “Giresun Dereli’de, o kepçenin içinde” diyeceğim."

Yazsının tamamını buradan okuyabilirsiniz. 

Gündem