Abdulkadir Selvi, Abdullah Gül'den açıklama istedi

Abdulkadir Selvi, Abdullah Gül'den açıklama istedi

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde Abdullah Gül'e "Fethullah Gülen'in Enver Altaylı'yı kendisine danışman yapma girişimi olup olmadığını açıklamalı" dedi.

Abdulkadir Selvi, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında yaptığı FETÖ suçlamasında örnek verdiği eski MİT mensubu Enver Altaylı'nın Fethullah Gülen'e yazdığı mektubu köşesine taşıdı.

Enver Altaylı'nın mektubununda yer alan  "Bu vesile ile zat-ı âlinize benim Cumhurbaşkanı nezdinde görev almam konusunda gösterdiğiniz gayret sebebiyle teşekkür etmek isterim" ifadesine dikkat çeken Selvi, şöyle dedi:

"Enver Altaylı’nın Gülen tarafından “Cumhurbaşkanı nezdinde” görev alması için girişimde bulunulup bulunulmadığı konusunu ise bilmiyorum. Onu ancak o tarihte Cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül aydınlatabilir" 

Selvi şöyle dedi:

"Dönemin Cumhurbaşkanı olarak Abdullah Gül, Fetullah Gülen’in doğrudan ya da imamları aracılığıyla Enver Altaylı’nın Cumhurbaşkanlığı’nda görev alması konusunda bir girişimi olup olmadığını açıklamalı"

Yazının devamı için tıklayın