Zafer Algöz: Kadına şiddeti körükleyen senaryoları yazan adamlar Ozan’ı protesto ediyor

Zafer Algöz: Kadına şiddeti körükleyen senaryoları yazan adamlar Ozan’ı protesto ediyor
Zafer Algöz, Deniz Bulutsuz'a darp ettiği gerekçesiyle mahkemelik olan yakın arkadaşı Ozan Güven'e ilişkin konuştu. Algöz, "Ne oldu da iş o noktaya geldi?" dedi.

Ozan Güven ile yakın bir dostluğu bulunan oyuncu Zafer Algöz, Deniz Bulutsuz'a şiddet uyguladığı gerekçesiyle mahkemelik olan Ozan Güven hakkında soruları yanıtladı. Darp iddialarından sonra Ozan Güven’in reklam anlaşmaları iptal edilmiş, oynadığı diziden de ayrıldığı açıklanmıştı.

Algöz, "Elbette tasvip edilecek bir şey değil. Kadına, çocuğa, hayvana şiddet uygulayana lanet olsun. Ama yaşananları biz bilmiyoruz ki. Ne oldu da iş o noktaya geldi?" dedi.

Ozan Güven'e verilen tepkilerle ilgili de konuşan Algöz, şöyle dedi:

"Ozan'ı protesto ediyor senaristler. Bakıyorum; çoğunluğu kadına şiddeti körükleyen senaryoları yazan adamlar. Ayıp değil mi? Şimdi burada bir tavır gösteriyorsun. O zaman kalk ‘Ben bu senaryoyu yazmam, burada kadına şiddet var' de. Şu anda Ozan da, o hanımefendi de eminim çok pişmandır. Kim böyle bir şeyden mutlu olabilir? Ya da kim görüp de ‘Ben arkadaşımın arkasındayım' diyebilir? Kimse kimseye şiddet uygulayamaz. O noktada devlet otoritesi devreye girer. Niye böyle bir olay oldu diye hepimiz üzüldük. Kalkıp da şunu demedik: ‘Arkadaşımızın yanındayız'. Böyle bir şey yok. Şu an iş yargı aşamasında. Yarın öbür gün barışıp davadan da vazgeçebilirler."

Etiketler :