Yusuf Bekmezci: Niye yargılandığımı bilmiyorum

Yusuf Bekmezci: Niye yargılandığımı bilmiyorum

"Fethullah Gülen'i tuttum, çektim kendime, boyunlarını, gözlerini öptüm. O zaman daha da acayipleştim” diyen Yusuf Bekmezci, çıkarıldığı duruşmada neden yargılandığını bilmediğini söyledi.

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’le ilgili “Çektim kendime, boyunlarını, gözlerini öptüm. O zaman daha da acayipleştim” sözleriyle gündeme gelen Yusuf Bekmezci, yargılandığı davada yargılanma nedenini bilmediğini savunarak, "Ticaretle uğraşıyorum. Yaşım 80'i geçti. Buraya niçin geldim, biri sorarsa ne diyeceğim bilmiyorum" dedi.

Bekmezci, geçtiğimiz yıl ocak ayında tutuklanmıştı. Hakkında "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan dava açılan Yusuf Bekmezci'nin yargılanmasına devam edildi. İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık Bekmezci ve avukatları katıldı. Tanık A.B, üniversite öğrencisiyken "ev abiliği" gibi görevlerde bulunduğunu belirterek, "Bekmezci'nin örgütün otel programındaki sohbete geldiğini hatırlıyorum. Örgüt programıydı. Örgütün önde gelen kişilerinden olarak biliyorum" dedi.

Tanık A.Y. ise züccaciye işi yaptığını, Bekmezci'yi geçmişte aynı işi yapması nedeniyle tanıdığını ifade ederek, "Örgüt elebaşısının kendisini övdüğü söylenirdi. Fethullah Gülen'le yakın olduğu söylenirdi" diye konuştu.

İddia makamı, sanığın tutukluluk halinin devamı yönünde mütalaa verdi.

Tutuklu sanık Yusuf Bekmezci ise yargılanma nedenini bilmediğini savunarak, "Ticaretle uğraşıyorum. Yaşım 80'i geçti. Buraya niçin geldim, biri sorarsa ne diyeceğim bilmiyorum" dedi.

Bekmezci'nin avukatı, müvekkilinin Alzheimer hastası olduğunu iddia ederek, sağlık durumunun tespit edilmesini istedi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Gündem