VERSACE, TÜM INSTAGRAM GÖNDERİLERİNİ SİLİYOR... NİYE SIFIRDAN BAŞLIYOR!

VERSACE, TÜM INSTAGRAM GÖNDERİLERİNİ SİLİYOR... NİYE SIFIRDAN BAŞLIYOR!
Versace Instagram'ı siliyor, yeni sosyal medya stratejisinin ipuçlarını veriyor...

versace-001.jpg
Versace FW23 Kredi: Versace

Versace, Instagram hesabındaki tüm gönderileri sildi. 29 milyon takipçisi olan lüks moda evi, bir duyuru veya değişikliğin yakın olabileceğini öne sürerek sosyal medyadaki kayıtlarını sildi ve çevrimiçi hayranlar tarafından moda evinin yeni bir yöne doğru ilerlediği yönünde spekülasyonlara yol açtı.

Bu ayin başlarında Versace, Tapestry’nin ana şirket Capri Holding’ milyarlarca dolarlık bir anlaşmayla satın alması kapsamında satıldı.
Bu hamle, çeşitli vesilelerle sosyal medya geçmişlerini silen 2021 de Bottega Veneta istagram hesabını tamamen silen markayı hatırlattı. Balenciaga , en son da Burberry Daniel Lee vizyonunu açıklamak için yaptığı tüm sosyal media kanallarını silmişti. Modada, sosyal medya kanallarının tamamen silinmesi çoğu zaman markanın yeni bir görünüme doğru ilerlediği anlamına gelir.

WWD' ye göre Versace, paylaşımlara yönelik yeni bir sosyal medya stratejisi ve yaklaşımını açıklayacak. Bunun yeni bir formatta olup olmayacağı belli değil.

Boş Instagram sayfası, Tapestry (NYSE:TPR -0,99% ) Inc.'in Versace'nin ana şirketi Capri Holdings'i satın aldığını duyurmasının ardından geldi . Versace WWD söyleminde bu haftanın başında bu hareketin "aslında paylaşıma yeni bir yaklaşım getirmeyi amaçladığı" söylendi. Hayranlar Perşembe gününden itibaren yeni sosyal medya stratejisini takip edebilirler. Marka, şirketten yapılan açıklamada şunları paylaştı: "Versace, Instagram kanalını bu hafta sonunda, yeni sezonun koleksiyonunun mağaza içi ve çevrimiçi teslimatıyla zamanlanmış dergi tarzı bir formatta 2023 sonbahar kampanyasıyla yeniden başlatacak." Açıklama şöyle devam etti: “Topluluğumuzla konuşmamızın farklı yollarını her zaman geliştirmeye ve onları dünyamıza yakınlaştırmaya çalışıyoruz. Dijital kanallarımızdaki bu yenilenmiş yaklaşım, editoryal hikaye anlatımımıza devam etmemizi sağlıyor ve küresel izleyicilerimize Versace içeriğinin en iyilerini onlar için en iyi formatta sunuyor."
Stratejiye ilişkin herhangi bir ek bilgi henüz yayınlanmadı ancak marka, geçtiğimiz haftalarda, Mert Alas'ın fotoğrafladığı, Gigi Hadid, Anok Ya, Angelina Kendall ve Karolina Spakowski gibi modellerin yer aldığı bir dizi seçkin siyah beyaz kampanya görseli yayınladı. Marcus Piggott Versace ilk kez sosyal hesabını silmiş oldu ve yeni güncellemeler için markayı takip edin diyor!!!!

versace1.jpg

Versace yeni sosyal medya sayfası

diger-yazilari-goruntule-4-003.png