Uyuşturucu aileyi dağıttı: Para için annesine acımadı

Avcılar'da uyuşturucu kullanan 26 yaşındaki genç, annesinin kendisine para vermemesi üzerine yaşlı kadını yaralayıp parasını da alıp kaçtı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 04 Temmuz 2022 15:21

İstanbul Avcılar'daki Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Köroğlu Sokak'ta, iddiaya göre uyuşturucu kullanan 26 yaşındaki U.C.B. annesi Fatma Şimşek'ten para istedi. Annesinin parasının olmadığını söylemesi üzerine U.C.B. evin altını üstüne getirdi. 5 bin lirayı bulan U.C.B kendisini engellemek isteyen annesine tabak fırlatarak yaraladı ve evden kaçtı.

'Hem kullanıyor hem satıyor'

Bir kadının evinde rehin alındığı ihbarı üzerine polis, itfaiye ve sağlık ekibi olay yerine geldi. Kolundan ve ayağından yaralanan anne Fatma Şimşek'e ilk müdahale yapıldıktan sonra, ambulansa hastaneye götürüldü. Yıllar önce eşinden boşandığını, oğlunun uzun süredir uyuşturucu kullanıp, sattığını anlatan Şimşek, "Para istedi, yok deyince sinirlendi" dedi. U.C.B. hakkında uyuşturucu kullanmak ve satmak suçundan daha önce de işlem yapıldığı öğrenildi. Avcılar Emniyet Müdürlüğü Asayiş Devriye Ekipler Amirliği ekipleri, U.C.B.'yi kısa sürede gözaltına aldı.

Fatma Şimşek'in kardeşi Halil Şimşek, uyuşturucu kullanan kişilerin kontrol altında tutulmamasına tepki göstererek "Polis yakalıyor, onlar hemen serbest bırakılıyor" dedi.

KAYNAK: DHA