Ünlü sunuculara şok! Hadise'nin açtığı tazminat davasında karar çıktı

Ünlü sunuculara şok! Hadise'nin açtığı tazminat davasında karar çıktı
Ünlü şarkıcı Hadise, Reza Zarrab’la ilişki yaşadığını öne sürerek kendisine ağır hakaretlerde bulunduğu iddiasıyla Seren Serengil, Bircan Bali ve Arto'ya dava açmıştı. Davada karar çıktı. Mahkeme 3 sunucu ile televizyon programı yetkilisinin toplam 20 bin TL manevi tazminat ödemesine hükmetti.

Şarkıcı Hadise’nin, ‘Söylemezsem Olmaz’ programında Reza Zarrab'la ilişki yaşadığını öne sürerek kendisine ağır hakaretlerde bulunulduğu iddisıyla ederek sunucu Bircan Bali, Seren Serengil, Arto ve programı yetkilisine açtığı manevi tazminat davası İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görüldü.

fotoram-50pv-cover-jpg.webp

Duruşmada söz alan Hadise'nin avukatı Orhan Erol Müezzinoğlu, "Davaya konu yayında üç sunucu, kin ve nefret ile müvekkilime davaya konu ifadeleri kullanmıştır. Söz konusu eylemler sebebiyle müvekkilin kişilik hakları saldırıya uğramıştır. Müvekkil manevi olarak zarar görmüştür. Davamızın kabulüne karar verilsin" dedi.

640xauto-3.webpDavalı 3 sunucu ile televizyon programının avukatları ise, müvekkillerinin söz konusu ifadelerinin kişilik haklarına saldırı içermediğini belirterek davanın reddini talep etti.

Kararını açıklayan mahkeme, davalı 3 sunucu ile televizyon programı yetkilisinin toplam 20 bin TL manevi tazminat ödemesine hükmetti.

Etiketler :