Tatlıses’e ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ tepki çekmişti: Pantene açıklama yaptı

İbrahim Tatlıses'e ''Yaşam Boyu Onur Ödülü'' vererek tepki çeken 47. Altın Kelebek Ödülleri'nin sponsoru Pantene yaptığı açıklamada, "Tarafsızlık ilkemiz ve Altın Kelebek seçim geleneğine saygılı olmak amacıyla, ödül verilen sanatçılarla ilgili sürece daha önceki yıllarda olduğu gibi, bu sene de herhangi bir dahiliyetimiz olmamıştır" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 08 Aralık 2021 11:33
Tatlıses’e ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ tepki çekmişti: Pantene açıklama yaptı

5 Aralık'ta gerçekleşen 47’nci Altın Kelebek Ödül Töreni'nde İbrahim Tatlıses’e ‘yaşam boyu onur ödülü’ verilmesi birçok kişinin tepkisini çekmişti. Sosyal medya kullanıcıları Tatlıses'in kadınlar hakkındaki açıklamalarını ve kadınlara şiddet uyguladığına dair geçmişteki haberleri paylaşarak Pantene için boykot çağrısı yapmıştı.

Tepkilerin ardından Pantene, Instagram hesabı üzerinden yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, ‘ödül verilen sanatçılarla ilgili bir dahiliyetin olmadığı’ kaydedildi.

Açıklama şöyle oldu:

"Pantene Altın Kelebek ödülleriyle ilgili kamuoyunda oluşan tartışmalara karşı açıklama yapma gereği doğmuştur.

Bu yıl 47.'si düzenlenen, Türkiye'de ve dünyada yakından takip edilen Pantene Altın Kelebek ödüllerinde, en iyi sanatçı ve yaratıcı işleri desteklemek amacıyla, son 6 yıldır olduğu gibi bu sene de Pantene markamızla isim sponsoru olarak yer aldık.

Tarafsızlık ilkemiz ve Altın Kelebek seçim geleneğine saygılı olmak amacıyla, ödül verilen sanatçılarla ilgili sürece daha önceki yıllarda olduğu gibi, bu sene de herhangi bir dahiliyetimiz olmamıştır. Sponsorluk kapsamında tek isteğimiz, cinsiyet eşitliği ilkemiz gereği; jürinin en az yüzde 50'sinin kadınlardan oluşması yönünde olmuştur.

P&G olarak hayatın her alanında eşitliğe inanıyor ve herkesin eşit temsil edildiği bir dünya için durmadan çalışıyoruz. Markalarımızla birlikte cinsiyet eşitliği için mücadele eden bir şirket olarak P&G ve Pantene'in kadın hakları konusundaki duruşu bugüne kadar sergilediği tüm çalışmalarda olduğu üzere gayet açık ve nettir."