Siyah noktalardan bu yöntemle kurtulun: Fiddy Metodu nedir, nasıl uygulanır? Fiddy Metodunun diğer metotlardan farkı ne?

Siyah noktalardan bu yöntemle kurtulun: Fiddy Metodu nedir, nasıl uygulanır? Fiddy Metodunun diğer metotlardan farkı ne?
Kadınların cilt bakımında en çok zaman ayırdıkları konu: Siyah noktalar. Siz de siyah noktalardan dolayı dertli misiniz? Ne yaparsanız yapın siyah noktalardan kurtulamıyor musunuz? Fiddy Metodu’nu denediniz mi? Fiddy Metodu nedir, nasıl uygulamak gerekir? Bu metodun tüm detayları haberimizde…

Günlük hayatta kullanılan makyaj malzemeleri, kötü hava koşulları, genetik faktörler… Hepsi de özellikle burun ve alın bölgesinde siyah noktalara neden olabiliyor. Cildin yeterince temizlenmemesi ve gözeneklerin tıkanması nedeniyle oluşan siyah noktalar, çeşitli kozmetik ürünleriyle temizlenmeye çalışılsa da çoğunlukla sonuç olumsuz oluyor. Kimi zaman uygulanan peeling, maske gibi yöntemler de ilk etapta etkili olsa da etkisi çabuk geçiyor. Peki Fiddy Metodu’nu denemeye ne dersiniz? Bu yöntemle siz de hızlı ve pratik yollarla siyah nokta probleminden kurtulun. İşte Fiddy Metodu’na dair merak ettiğiniz tüm detaylar…

Fiddy Metodu nedir?

Fiddy metodunu genel olarak ciltteki siyah noktaları, özellikle yüzdeki tıkalı ve geniş gözenekleri yok eden bir cilt bakım uygulaması olarak tanımlayabiliriz.

Koreli bir güzellik yazarı olan Fiddy Snails tarafından geliştirilmesi nedeniyle bu adla anılan ‘Fiddy Metodu’, son yıllarda kadınlar arasında popülerleşen ve uygulama kolaylığı nedeniyle çok sevilen bir yöntem.

cilt-bakimi2-001.jpg

Fiddy Metodu ne işe yarıyor?

Bu metodun amacı, tam olarak siyah noktaları yok etmek. Kullananlar ise bu yöntemin doğal ve etkileyici olmasından dolayı çok memnun kaldıklarını iddia ediyorlar.

Çok ileri olmayan siyah nokta problemini tamamen ortadan kaldıran Fiddy Metodu, yoğun cilt sorunlarında ise hafifletici bir uygulama. Siyah noktaları tamamen yok etmek ya da azalmasını sağlamak için mutlaka uygun ölçülere ve düzenli uygulamaya özen gösterilmeli.

Ciltte çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkan tıkanık gözenekler ise Fiddy Metodu ile ferahlıyor.

Fiddy Metodu'nu nasıl uygulamalısınız?

Erkek ya da kadın pek çok insanın büyük bir problemi olan siyah noktalar, yaşa bağlı olarak da ortaya çıkabiliyor. Sağlıksız gıdaların da etkilediği bu sorun için öncelikle gün içinde yeteri kadar su içmeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca sebze ve meyve ağırlıklı, sağlıklı besinlerden oluşan öğünlerle beslenmelisiniz. Cilt bakımının ilk aşamalarına özen gösterdikten sonra yine de artan cilt sorunlarınız varsa cilt bakım rutinlerinizin doğruluğuna emin olmalısınız.

Siyah noktalara düşman ve 3 aşamadan oluşan Fiddy Metodu’nu denemek için şunları yapmalısınız:

Cilt temizliğine dikkat!

İlk olarak cildinizi makyaj malzemelerinden ve kirden iyice arındırın.

Birinci aşama: Salisilik asit

Salisilik asit, siyah noktaların yanı sıra gözeneklerin de ferahlığa kavuşması için çok önemli. Salisilik asit, Fiddy Metodu’nun da ilk aşaması.

Salisik asidin bulunduğu sınıf olan Beta Hidroksi Asit yani BHA, yağda çözenebilen organik asitlerden. Bu asit, cilt üzerindeki ölü hücrelerin giderilmesi ve yağlanmayla oluşabilen cilt sorunlarının tedavisinde kullanılıyor. Ayrıca cildin nemlendirilmesi için en etkili içeriklerden biridir.

Gözeneklerdeki kiri ve yağ fazlalığını parçalamaya yarayan bu asitler, cilt temizliğinde üstün bir etkiye sahip. Bu yüzden salisilik bulunan cilt ürününüzü, siyah noktaların bulunduğu bölgeye uygulayın.

Daha sonra önerilen süre boyunca böyle bekleyin ve yüzünüzü temizleyin.

kil-maskeesi.jpg

İkinci aşama: Kil maskesi

Geleneksel bir yöntem olarak da bildiğimiz kil maskesi, Fiddy Metodu’nun ikinci aşamasını oluşturuyor. Ciltteki kiri tamamen temizlediğine inanılan kil maskesi, doğallığı nedeniyle de kadınların ilgisini çekiyor.

Yağlı ciltli olanlar kil maskesini tüm bölgede uygulayabilir. Ancak kuru ya da normal cilt tipiniz varsa cildinizin yağ dengesini bozmamaya dikkat etmelisiniz. Bu yüzden kil maskesi, bu cilt tipinde yalnızca siyah nokta olan yerde kullanılmalı.

Kil maskesini uygulama süresi 15 dakika. Bu süre zarfından bekletmeniz gereken maskeyi, ılık suyla yıkamalısınız.

Üçüncü aşama: Yağ bazlı temizleyici

Fiddy Metodu’nun son aşaması yağ bazlı temizleyici. Kil maskesinin kuruttuğu cildinizi nemlendirmeniz çok önemli. Bunun için yağ bazlı bir temizleyeci edinmelisiniz.

Temizleyiciyi cildinize sürün. 15 dakika bekleyin. Daha sonra cildinize masaj yapın.

Böylece ciltteki inatçı ve kir ve kir kalıntıları yok edin.

Tüm adımların sonunda cildinizde canlanma hissedeceksiniz.

clt-bakimi3.jpg

Fiddy Metodu'nda nelere dikkat etmeli?

Bu metot, yağlı ciltlerde haftada bir kez uygulanmalı. Kuru ve normal ciltlerde ise 2 haftada bir kez yapmalısınız.

Bu sürelerden daha fazla uygulamayın, asit ve kil cildinize ağır gelebilir ve tahrişe yol açabilir.

Cilt tipine uygun ve kaliteli ürünler seçmeye özen gösterin.