Mercedes'le Türkiye'ye Gelen Gurbetçiden Sitem: "Sizde Para Çok Diyorlar Ama Nasıl Geliyoruz Soran Yok"

Yaza dönemiyle birlikte Avrupa'da yaşayan gurbetçiler Türkiye'nin yolunu tuttu. Pek çok gurbetçi arabayla memleketlerine gelmeyi tercih ediyor. Bir gurbetçi vatandaş, Türkiye'ye giriş yaparken yaşadığı zorluklardan bahsettiği bir video çekerek sitem etti.

Yaz dönemiyle birlikte gurbetçilerin Türkiye'ye dönüşleri de başladı. Fakat bu dönüşler her zaman kolay olmuyor. Bir gurbetçi vatandaş, Türkiye'ye giriş yaparken yaşadığı zorluklardan bahsettiği bir video çekerek sitem etti.

Videoda, Türkiye'ye giriş yapmayı bekleyen gurbetçilerin arabalarının yanında yerde uyudukları görülüyor. Gurbetçi vatandaş, bu zorluğun sebebinin 8 saatlik sıra beklemek olduğunu söylüyor.

mercedesle-turkiyeye-gelen-gurbetciden-sitem-sizde-para-cok-diyorlar-ama-nasil-geliyoruz-soran-yok.webp

"NASIL GELİYORUZ SORAN YOK"

Gurbetçi vatandaş, yaşadığı zorluğu "Siz Almancısınız siz de para çok diyorlar ama nasıl gidiyoruz, nasıl geliyoruz soran yok" sözleriyle dile getiriyor. Bu sözle, gurbetçilere karşı yapılan "paralı" algısına ve yaşadıkları zorluklara duyarsızlığa tepki gösteriyor.

mercedesle-turkiyeye-gelen-gurbetciden-sitem-sizde-para-cok-diyorlar-ama-nasil-geliyoruz-soran-yok1.webp

SOSYAL MEDYADA YANKI UYANDIRDI

Gurbetçi vatandaşın çektiği video, sosyal medyada da yankı uyandırdı. Birçok kullanıcı gurbetçinin yaşadığı zorluğa üzüldüğünü söylerken birçok kullanıcı da bu durumu ti'ye aldı.