Kim Kardashian ve Kylie Jenner: Instagram özüne dönsün

Kim Kardashian ve kardeşi Kylie Jenner, Meta'nın sahibi olduğu Instagram'a, TikTok'a benzemeye başladığı gerekçesiyle tepki göstererek imza kampanyası başlattı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 27 Temmuz 2022 11:23
Kim Kardashian ve Kylie Jenner: Instagram özüne dönsün

Instagram'ın en fazla takipçiye sahip ikinci kişisi olan Kylie Jenner ve Kim Kardashian, platformun özüne dönmesi yönünde ortak mesaj paylaştı.

Ünlü kız kardeşler Instagram hikayelerinde paylaştıkları mesajlarında "Instagram'ı yeniden Instagram yapın. TikTok olmaya çalışmayı bırakın. Ben yalnızca arkadaşlarımın tatlı fotoğraflarını görmek istiyorum. Saygılarımla, Herkes" ifadelerini kullandı.

Güç geçtikçe Reels özelliğiyle öne çıkmaya başlayan platform, bu özelliğiyle TikTok'u anımsatıyor.

Change.org sitesinde 22 Temmuz'da başlatılan bir imza kampanyasından söz eden Kardashian ve Jenner, Instagram'ın TikTok'tan farklı olması gerektiğini belirtti. Kampanyada imzacı sayısı 140 bine yükseldi.

Fotoğrafçı Tati Bruening tarafından başlatılan imza kampanyasının açıklamasında şu ifadeler yer alıyor:

"TikTok'umuzun olmasının bir nedeni var ve bununla yüzleşelim, yüklenen tek [Instagram] reels'i yeniden yüklenmiş TikTok'lar ve dünyanın daha önce gördüğü içerikler. Eski ve bayatlamış içeriğin yenilikçi ve benzersiz yanı nedir? Hiç bir şey!"

İkilinin başlattığı kampanyanın ardından açıklama yapan Instagram CEO'su Adam Mosseri şöyle konuştu:

"Fotoğraflar ve videoya geçişimize dair çok fazla endişelerin olduğunu duyuyorum. Ancak şimdi açık olmak istiyorum, fotoğrafları destekleyeceğiz. Bu bizim mirasımızın bir parçası. Ancak yine açık olmak gerekirse, zaman içerisinde Instagram daha fazla videolarla alakalı olacak. Hiçbir şey yapmasak da bunu görebiliyoruz. Dolayısıyla bu yönelime eğilmek zorunda kalacağız."

Ronaldo zirvede

Kylie Jenner Instagram'daki 360 milyon takipçisiyle, Christiano Ronaldo'dan sonra platformun en fazla takipçiye sahip ikinci kişisi. Kim Kardashian'ın ise 326 milyon takipçisi bulunuyor.