Kevin Rekoruna Doyamadı! Dünyanın En Uzun Köpeği Hayatını Kaybetti

Kevin Rekoruna Doyamadı! Dünyanın En Uzun Köpeği Hayatını Kaybetti
Dünyanın en uzun köpeği unvanını henüz birkaç gün önce alan köpek Kevin, hayatını kaybetti.

ABD'de yaşayan Kevin adındaki Danua cinsi köpek, yakın zamanda Guinness Dünya Rekorları tarafından dünyanın en uzun köpeği seçilmişti. Kevin rekoruna doyamadı.

Guinnes Dünya Rekorları tarafından yapılan açıklamada, Kevin'ın hayatını kaybettiği açıklandı.

72175-7.jpg

ABD’nin Iowa eyaletinde yaşayan Kevin adındaki 1 metre boyundaki Danua cinsi köpek, geçtiğimiz yıl üç yaşındayken ölen önceki rekor sahibi Zeus'un yerini alarak 20 Mart’ta dünyanın en uzun köpeği unvanını kazandı. Danua cinsi köpeklerin genellik 76 santimetre olduğu biliniyor. Guinnes Dünya Rekorları 13 Haziran’da Kevin’in ailesiyle yaşadığı evi ziyaret etmiş ve paylaşılan görüntüler sosyal medyada beğeni toplamıştı. Dün yapılan açıklamaya göre, Kevin geçirdiği bir ameliyat sonrasında öldü. Açıklamada, “Dünyanın en uzun köpeği Kevin'in, rekorunun açıklanmasından birkaç gün sonra hayatını kaybettiğini bildirmekten büyük üzüntü duyuyoruz” denildi.

72175-6.jpg

Guinness Dünya Rekorları'ndan yapılan açıklamaya göre Kevin, geçen yıl trajik bir şekilde henüz üç yaşındayken ölen Zeus'un yerine geçti.

72175-4.jpg

'ÇOĞU ŞEYDEN KORKUYOR'

Kevin, sahipleri Tracy ve Roger Wolfe ile çocukları Alexander ve Ava'nın yanı sıra üç köpek, dört kedi, birkaç tavuk, keçi ve atlarla birlikte yaşıyordu. Tracy, "Aslında çoğu şeyden korkuyor," diyerek Kevin'ın elektrik süpürgesinden nasıl korktuğunu ve ondan uzaklaşmak için nasıl atlayıp koştuğunu anlatmıştı.

Tracy, Kevin'ın ne kadar büyük olduğunun farkında olmadığını, küçük yataklara sığmaya veya ailenin kucağına oturmaya çalışan 'kocaman bir bebek' olduğunu söylemişti.