Jon Snow'un dedesi casus çıktı

Jon Snow'un dedesi casus çıktı
"Game of Thrones" dizisinin ünlü oyuncusu Kit Harrington, büyükbabasının, James Bond karakterine ilham vermiş olabilecek bir İkinci Dünya Savaşı casusu olduğunu keşfetti.

"Game of Thrones" dizinin ünlü oyuncusu Kit Harrington, dedesinin İkinci Dünya Savaşı casusu olduğunu ve James Bond karakterine ilham vermiş olabileceğini öğrendi. Bu mirasın yanı sıra Harrington, büyükbabasının, Windsor Dükü ve Düşesi'ni takip etmeyi içeren çok gizli bir planın parçası olduğunu da öğrendi.

Büyükbabasıyla hiç tanışmamış olan 35 yaşındaki Kit, Channel 4'te yayınlanan ve ünlülerin büyükbabalarının ikinci dünya savaşı sırasında yaşadıklarını anlattıkları "My Grandparents' War" adlı programa katılarak aile geçmişini öğrendi.

James Bond'un yaratıcısıyla arkadaştı

Eski kralın Nazilere herhangi bir bilgi aktarması ihtimaline karşın Windsor Dükü ve Düşesi'ne göz kulak olmakla görevlendirilen Kit'in büyükbabası, James Bond'un yaratıcısı Ian Fleming ile de iş arkadaşıydı.

1941'de donanma istihbaratı tarafından işe alınıp Jamaika'ya gönderilen dedesi, 1952'de ilk 007 romanı Casino Royale ile dünyanın en ünlü kurgusal casusunu yaratan İngiliz yazar ve gazeteciyle burada tanıştı.

Dedesinin casus olduğunu bilmiyormuş

Büyükbabası John'un casusluk geçmişi hakkında konuşan Kit, dönemin en tartışmalı casusluk operasyonlarından birinden sorumlu olan adamın soyundan geldiğini keşfetmenin "büyüleyici" olduğunu ifade etti.

The Telegraph'a konuşan Kit, büyükbabasının casusluk görevleri hakkında daha önce "söylentiler" duyduğunu, ancak kendisi ve babası Sir David Richard Harington'ın tüm gerçeği bilmediğini itiraf etti.

halktv.com.tr // Dış Haberler