İşte, vazgeçilmez mutfak yağ çözücüsünü nasıl yapacağız? Zehirsiz ve uygun maliyetli...

İşte, vazgeçilmez mutfak yağ çözücüsünü  nasıl yapacağız? Zehirsiz ve uygun maliyetli...
Ticari olarak temin edilebilen hemen hemen her tür kimyasal bileşimli temizleyiciyilerin hiçbirinin sihirli sonuçlar vermediğini söyleyebiliriz. Doğal temizleyiciler de aynı derecede etkili, toksin içermeyen ve uygun maliyetlidir; tabii bunları kendiniz yaparsanız.Karışımın Hazırlanması
Sirke etkili bir dezenfektandır; sıvı sabun mükemmel bir leke çıkarıcı ve yağ çözücüdür; kabartma tozu zorlu lekeler için hafif bir aşındırıcı ve aydınlatıcıdır; ve esansiyel yağlar temiz bir koku katar; bunları birbirine karıştırdığınızda mutfağınız (ve diğer yerler için de!) için mükemmel yağ gidericiyi oluştururlar .

Doğal Mutfak Yağ Giderici Nasıl Yapılır?

temizlik-yaglar.webp

İhtiyacınız Olanlar
Sprey şişesi
1 su bardağı damıtılmış beyaz sirke
Doğal sıvı sabun
1 yemek kaşığı karbonat
Esansiyel yağ (isteğe bağlı)
Temiz sünger
Temiz bulaşık bezi
Talimatlar
Şişeyi hazırlayın : Sprey şişesini ılık suyla durulayın.
Karışımınızı hazırlayın : Sprey şişesine sirke, bir veya iki damla sıvı sabun ve kabartma tozu ekleyin. Sprey şişesini boynunuzun dibine kadar ılık suyla doldurun.
Esansiyel yağı ekleyin : İstenirse birkaç damla esansiyel yağ ekleyin. Bir bardak sirke çoktur ve kokacaktır! Esansiyel yağlar sirke kokusunu maskelemeye yardımcı olur. Narenciye yağları tüm evinizin taze ve temiz kokmasını sağlar ancak burnunuza hangisi hoş geliyorsa onu kullanabilirsiniz.
Çalkalayın : Sprey şişesini kuvvetlice çalkalayın.
Temizleyin : Kullanmak için karışımı yüzeye püskürtün, ardından temiz bir süngerle silin. Temiz bir bulaşık bezini ılık suyun altına tutun, sıkın ve temizlenmiş yüzeyleri silin.

Bu yağ giderici, en kirli yağ lekeleri dışındaki tüm noktalarda işe yarayacaktır. Bunlar için, bir macun oluşturmak için kabartma tozunu ılık suyla karıştırın. Yağlı bölgeye macun sürün ve kurumasını bekleyin. Macunu nemli, temiz bir süngerle çıkarın, ardından alanı ıslak bir bulaşık beziyle silin.
Herhangi bir temizleyici veya yağ çözücüyü kullanmadan önce daima bir alanı noktasal olarak test edin.

Etiketler :