HAV Air'de Biletler 257 Bin TL'den Başlıyor

HAV Air'de Biletler 257 Bin TL'den Başlıyor
Biletler satışa çıkar çıkmaz tükenmişti, köpeklere özel ilk havayolu şirketi, ilk uçuşunu yaptı.

Dünyanın köpeklere özel ilk havayolu şirketi BARK Air, New York’un Westchester County Havaalanı’ndan ilk uçuşunu Los Angeles’ın Van Nuys Havaalanı’na gerçekleştirdi.

Dünyanın köpeklere özel ilk havayolu şirketi BARK Air, New York’un Westchester County Havaalanı’ndan ilk uçuşunu Los Angeles’ın Van Nuys Havaalanı’na yaptı.

bark-air5.jpg

Uçak biletleri satışa çıkar çıkmaz tükenmişti.
Şirket, ticari uçaklarda yolcuların önündeki koltukların altına sığmayan köpekler için uzun mesafeli yolculuğu daha konforlu hale getirmek amacıyla hava yolculuğu deneyimini başlattığını belirtti.

bark-air4.jpg

Evcil hayvanlarıyla seyahat etmek isteyen ama uçaklarda sorun yaşayan insanlar artık rahat bir nefes alabilir. Yayınlanan bir video, “birinci sınıf bir deneyim” sunan ve tek yön fiyatı 257 bin TL’ye (8.000 dolar) kadar çıkan biletlerle, yalnızca köpeklere özel havayolunun ilk uçuşunu gösteriyor.

bark-air3.jpg

“Köpekler bizimle birlikte yolculuk etmeyi hak ediyor” BARK Air’in kurucu ortağı ve CEO’su Matt Meeker, köpeklere özel ilk uçak seferiyle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sonunda 10 yıllık bir hayalini gerçekleştirdiğini, köpeklerin ailelerin birer bireyleri olduğunu belirterek “Köpekler de her aile ferdinin hakkı olan güvenli ve konforlu şekilde bizimle birlikte yolculuk etmeyi hak ediyor” dedi.

bark-air2.jpg

Meeker, umutlarının köpekleriyle birlikte dünyanın her tarafına yolculuk yapmak isteyenlere hizmet etmek için daha da büyümek olduğunu belirterek, “Zamanla maliyetlerimizi düşürmek, BARK Air’i dünyanın her yerindeki köpekler ve insanları için daha uygun fiyatlarla erişilebilir hale getirmeyi diliyoruz. Bugün ilk adımı attık” diye konuştu.

bark-air1.jpg

BARK Air’in CEO’su Meeker, 2 yıl önce 11 yaşındayken ölen köpeği Hugo ile uçakla yolculuk etmek isterken şimdiye kadar oldukça zorluklar yaşamış. 2011 yılında kurulan ve köpek maması ve diğer ürünleri satan bir evcil hayvan şirketi olan Bark, Nisan ayında köpeklere yönelik yeni havacılık deneyimini duyurmuştu.

bark-air.jpg