Şaşalı hayatı ile konuşulan Dilan Polat vergi borçlusu çıktı!

Şaşalı hayatı ile konuşulan Dilan Polat vergi borçlusu çıktı!
Evine gelen kuryelere çeyrek altın dağıtan, gittiği her AVM’de 750 bin lira harcayan; başına dolar sardırarak sokaklarda gezen, içtiği kahve fincanına altın tozu döken Dilan Polat ile kardeşi Sıla Doğu’nun ne kadar vergi ödediklerini Halktv.com.tr ortaya çıkardı. Yapılan hesaplamaya göre yıllık 500 milyon vergi ödemesi gereken Polat’ın ödediği vergi ‘çerez parası’ denecek kadar az.

Yaptıkları harcamalarla son günlerin en çok konuşulan isimlerinin başında Dilan Polat, eşi Engin Polat ile kardeşi Sinem Sıla Doğu geliyor. Her biri 15-20 milyonluk araçlarla poz veren, gittiği mağazada bir anda onlarca ürünü tek kalemde alan, lüks yaşamlarını an be an sosyal medya hesaplarında paylaşan Dilan Polat, Engin Polat ile kardeşi Sıla Doğu’nun 6 şirketini Halktv.com.tr mercek altına aldı.

whatsapp-image-2023-09-29-at-16-54-17.jpeg

YILLIK ÖDEMESİ GEREKEN VERGİ 500 MİLYON TL

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Dilan Polat’ın yaptığı harcama üzerinden yaptığı hesaplamada, yıllık ödemesi gereken verginin 500 milyon lira olduğunu hesapladı. Oysa Polat’ın son 6 yılda ödedi vergi miktarı ise 6 milyon seviyesinde. Bu şirketlerden ikisinin ise ödenmeyen vergi borcu bulunuyor.

yeni-proje-20.pngİşte, Dilan Polat ve Sıla Doğu’ya ait o şirketler ile ödedikleri vergi miktarları:

ÖDENMEMİŞ VERGİ BORCU ÇIKTI

Dilan Polat’ın Türkiye genelindeki 56 mağazasının bağlı olduğu şirket Dilan Polat Güzellik Kozmetik San. Ve Tic. AŞ. Bu şirket Kasım 2017’de kuruldu. Şirketin kayıtlı sermayesi 5 milyon TL. Şirketin sermayesi Dilan Polat'a ait.

Şirketin yönetiminde, Engin Polat’ın kardeşi Alper Kürşat Polat bulunuyor. 56 şubeli şirket son 6 yılda 5 milyon 800 bin lira vergi ödedi. Bu rakam yıllık 980 bin TL’ye denk geliyor. Bu şirketin, vadesi geçmiş vergi borcu ise 97 bin lira seviyesinde.

ESTETİK ŞİRKETİ 148 BİN TL VERGİ ÖDEDİ

Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın yönetiminde olduğu D Polat Estetik Sağlık Hizmetleri AŞ ise Ekim 2021’de kuruldu. Bu şirketin kayıtlı sermayesi 100 bin TL. Polat çiftine ait şirket şimdiye dek 149 bin TL vergi ödedi. Bu şirketin ödenmeyen vergi borcu ise 11 bin lira.

MÜCEVHERAT ŞİRKETİ 73 BİN TL VERGİ ÖDEDİ

Engin Polat’ın kardeşi Alper Kürşat Polat ile Ali Güray Kapusuzoğlu ve Tacettin Kaleli’nin yönetiminde olduğu Dilan Mücevherat Uluslararası Pazarlama Ve Ticaret AŞ ise Mayıs 2022’de kuruldu. Şirketin kayıtlı sermayesi 2 milyon TL. Bu şirketin ödediği vergi ise 74 bin liraya yakın.

yeni-proje-19-001.png

KARDEŞİNE AİT 3 ŞİRKET VAR

Dilan Polat’ın kardeşine ait Sıla Doğu Güzellik Kozmetik Ticaret Limited Şti. ise 11 Ocak 2023’te kuruldu. Bu şirketin kayıtlı sermayesi 50 bin TL. Bu şirketin ödediği vergi ise 140 bin TL olarak kayıtlara girdi. Sinem Sıla Doğu’nun sahibi olduğu Dosivens Kozmetik Ürünleri İthalat Ve İhracat San. Tic. Limited Şirketi ise Ekim 2020’de kuruldu. Şirketin sermayesi 50 bin TL. Şirket bugüne dek 66 bin 400 TL vergi ödedi.

Sinem Sıla Doğu Güzellik Kozmetik Ticaret Limited Şirketi isimli şirket ise Nisan 2019’da kuruldu. 50 bin TL sermayeli şirket şimdiye dek 1 milyon 500 bin TL vergi ödedi.

Kaynak:halktv.com.tr

Etiketler :