Gülşen, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı'nı istifaya çağırdı

Şarkıcı Gülşen'den, koruma altındaki çocuğu ifşa eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'a sert bir tepki geldi. Şarkıcı Gülşen Bakanı istifaya davet etti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 26 Nisan 2021 15:21
Gülşen, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı'nı istifaya çağırdı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak atanan Derya Yanık'ın, 23 Nisan'da makamında ağırladığı 10 yaşındaki çocuğa Ramazan dolayısıyla bir şey ikram etmediğini söylemesi ve çocuğun koruma evinde kaldığını dile getirmesi sosyal medyada büyük tepki topladı. Yanık'a tepki gösterenlerin biri de ünlü şarkıcı Gülşen oldu.

'Çocuğu çikolatadan mahrum etmek nasıl bir vicdansızlık' 

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, sosyal medya hesabından paylaşım yapan Gülşen, Yanık'ı istifaya davet ederek şunları yazdı: "Koruma altında bir çocuğun ifşa edilmesini kanunlar da biz de kabul edemeyiz. Bunu yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı bir de. Üstüne üstlük bu çocuğumuzu bir çikolatadan mahrum bırakarak oradan göndermek nasıl bir vicdansızlık?"

Gülşen’in paylaşımı şu şekilde

gulsenn.webp

Ne olmuştu?  

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu devlet korumasındaki A’ya devretmiş, çocuk evlerinde kalan A’nın gizlilik hakkı dünya çocuk gününde ihlal edilmişti.
Ayrıca, Bakan Yanık'ın koruma altındaki çocuğa 'Ramazan dolayısıyla' çikolata vermeyeceğini söylemesi de sosyal medyada tepki toplamıştı.