Gece terlemelerini unutun: Halk hekimliği 2 kolay tarifle imdadınıza yetişiyor

Gece terlemelerini unutun: Halk hekimliği 2 kolay tarifle imdadınıza yetişiyor
Gece hiperhidrozu olarak da adlandırılan gece terlemelerine çeşitli faktörler neden olabilir: Hormonal değişiklikler; enfeksiyonlar; ilaçlar; nörolojik problemler; stres ve kaygı; hipoglisemi; çevresel koşullar ve diğerleri. Oluşumunun nedenini bulmanın yanı sıra, gece terlemesiyle baş etmede yardımcı olması için şifalı bitkilere başvurabilirsiniz .

Rahatsız edici olabilir, hatta uyku kalitenizi ve günlük yaşamınızı bile bozabilir. Halk hekimliği vücudunuzu sağlıklı ve dengeli tutarken, yan etkileri olmayan bir rahatlama sunabilir.

Hangi bitkinin size yardımcı olabileceğini görün Aşağıda gece terlemesi durumunda vücut üzerinde faydalı etkisi olan halk hekimliğinden iki tarif yer almaktadır.

Tarif 1 İçindekiler: Valeriana(kedi otu), at kuyruğu ,keten tohumu

Hazırlama yöntemi: 200 gr suya 1 çay kaşığı kediotu kökü (sonuç yetersizse miktarı 2 çay kaşığına çıkarılabilir) ve 1 çay kaşığı at kuyruğu sapı ve keten tohumu koyun. 2 saat bekletin ve süzün. Kaynatma yatmadan önce alınır.

Tarif 2 İçindekiler: Valeriana ,nane , at kuyruğu ,keten tohumu

Hazırlama yöntemi: 200 g ılık suya 1-2 çay kaşığı (yetişkinler için) kediotu kökü ve 1 çay kaşığı nane yaprağı, at kuyruğu sapı ve keten tohumu koyun. 1-2 saat bekletin ve süzün. Kaynatma yatmadan önce içilir.

Gece terlemeleri sık oluyorsa ve uyku kalitenizi ya da günlük yaşamınızı ciddi şekilde etkiliyorsa, doğru değerlendirme ve tanı için mutlaka bir doktora başvurmanız önemlidir.

,