Dünyanın Dört Bir Yanından En Ürkütücü Airbnb Evleri

Dünyanın Dört Bir Yanından En Ürkütücü Airbnb Evleri
Tam Cadılar Bayramı zamanında Airbnb , Amerika'nın Güneyindeki perili bir kulübeden, terkedilmiş bir hayaletin yaşadığı büyüleyici bir İrlanda kalesine kadar dünya çapındaki 'en tüyler ürpertici' Airbnb kiralamalarını açıkladı. İşte o evler...

Airbnb, 'Cesaretiniz varsa girin... bu konaklamalar kesinlikle sizi büyüleyecektir' diyor. Kendi korkunç kaçışınız için hangi atmosferik kiralamayı rezerve edeceğinize karar vermek için aşağı kaydırın...

Talliston'daki Perili Yatak Odası, Birleşik Krallık

Airbnb'de kiralanabilen mülk içindeki 'perili yatak odasının' 'kitaplar, oyuncaklar ve efemeralarla tamamlanan Edward dönemine ait bir çocuk odası tarzında dekore edildiğini' belirtiyor. İki kişilik 'perili yatak odası' kiralamanın gecelik fiyatı yaklaşık 145£'dur (4.919,39 TL).

tallistondaki-perili-yatak-odasi-great-dunmow-essex-birlesik-krallik-2.jpg

tallistondaki-perili-yatak-odasi-great-dunmow-essex-birlesik-krallik.jpg

Laura'nın Kulübesi, Savannah, Georgia, ABD

Bu 1799 kır evi, Savannah'nın dünyaca ünlü Tarihi Simgesel Yapı Bölgesi'nin kalbinde yer alır ve yönetmen Robert Redford'un 2010 tarihli tarihi draması The Conspirator'da çekim yeri olarak kullanılmıştır. Time Out'a göre, hayalet hakkında çok fazla bilgi yok ancak bir zamanlar kulübede yaşadığı ve bahçeyle ilgilenirken görüldüğü söyleniyor. Dört kişilik kiralık dairenin fiyatı gecelik 293 $ (8.210,12 TL) civarındadır .

lauranin-kulubesi-savannah-georgia-abd-2.jpg

lauranin-kulubesi-savannah-georgia-abd.jpg

Ross Kalesi, Oldcastle, Meath, İrlanda

15. yüzyılda inşa edilen bu İrlanda kalesi, Dublin'den bir saat uzaklıkta, County Meath'teki Lough Sheelin kıyısında yer almaktadır. Lonely Planet'in burayı 'dünyada daha az bilinen 10 perili yerden' biri olarak tanımlaması hiç de şaşırtıcı değil. 14 kişiye kadar konaklama imkanı sağlayan kiralamanın gecelik fiyatı yaklaşık 1.387£'dur (47.050,27 TL).

ross-kalesi-oldcastle-meath-irlanda-2.jpg

ross-kalesi-oldcastle-meath-irlanda.jpg

Riber Hall Malikanesi, Matlock, Derbyshire, Birleşik Krallık

Bu yerleşim yeri, I. Elizabeth'e suikast planlamaktan ve tutuklu İskoç Kraliçesi Mary ile komplo kurmaktan suçlu bulunan bir İngiliz asilzadesinin eviydi. İskoç Kraliçesi Mary'nin Riber Hall'da gözaltına alındığı iddia edildiği iddia ediliyor. İki kişilik kiralamanın gecelik fiyatı 63£ (2.137,90 TL) civarındadır.

riber-hall-malikanesi-matlock-derbyshire-birlesik-krallik.jpg

riber-hall-malikanesi-matlock-derbyshire-birlesik-krallik-2.jpg

Bookeen Salonu, İrlanda

Galway şehrinin hemen dışında yer alan Brookeen Hall, 1820 yılında inşa edilmiş eski bir İrlanda Kilisesi şapelidir. Kiralama gecelik 113£ (3834,64 TL) civarında mevcuttur.

bookeen-salonu-atina-irlanda-2.jpg

bookeen-salonu-atina-irlanda.jpg

Rensow Malikanesi'ndeki Kütüphane Dairesi, Rensow, Almanya

Bu atmosferik malikane, tarihi kaliteye sahip mobilyalar ve süs eşyalarıyla dolu Kütüphane Dairesi ile 1690 yılında Kuzey Almanya'da inşa edildi. Resimler karamsar karanlık duvarları, kitaplarla ve Gotik mumlarla dolu rafları gösteriyor. 'Bir misafir Rensow Malikanesi'nde kaldığında farklı bir dünyaya girdiğini' iddia etti. İki yataklı kiralamanın gecelik fiyatı £104 (3529,22 TL) civarındadır.

rensow-malikanesindeki-kutuphane-dairesi-rensow-almanya-2.jpg

rensow-malikanesindeki-kutuphane-dairesi-rensow-almanya.jpg

Dollarbeg Kalesi'ndeki Daire, İskoçya

İskoç baron kuleleri ve ayrıntılı taş işçiliğiyle, dışarıdan bakıldığında Dollarbeg Kalesi kolaylıkla perili bir köşkle karıştırılabilir. 2007 yılında restore edilen kale, 'kısa romantik kaçamaklar için ideal' olduğu söyleniyor. Dört kişiye kadar konaklama imkanı sağlayan kiralamanın fiyatı gecelik 493 £'dur (16729,88 TL).

dollarbeg-kalesindeki-daire-dolar-iskocya-2.jpg

dollarbeg-kalesindeki-daire-dolar-iskocya.jpg

Etiketler :