Bülent Ersoy 'kürk' alışverişinde konuştu: Asgari ücretle geçinmek zorunda kalanlara üzülüyorum

Bülent Ersoy 'kürk' alışverişinde konuştu: Asgari ücretle geçinmek zorunda kalanlara üzülüyorum

Yeni aldığı villalar için alışverişe çıkan Bülent Ersoy, bir kürk dükkanına da uğradı.

Sanatçı Bülent Ersoy, hem yeni yıl hem de yeni aldığı villalar için çıktığı alışverişte sıkça uğradığı kürk dükkanına da uğradı. Bu dükkanda 40 bin TL'ye kürk yaptıran Ersoy, pandemi nedeniyle sahne alamadıkları için maddi kayıplar yaşayan sanatçıların hatırlatılması üzerine "Asgari ücretle geçinmek zorunda kalanlara üzülüyorum" dedi. 

Habertürk'ten Tolga Aslan'ın haberine göre, Nişantaşı'nda çıktığı alışverişte görüntülenen Ersoy, kendisini kapıda bekleyen basın mensupları için "Onlar benim çocuklarım. Kapıda beklemesinler. Alın içeri, gelsinler" dedi. Bir muhabirin "Geçtiğimiz günlerde çok alışveriş yaptınız. Çantalar arabanın bagajına sığmadı. 100 bin TL'lik bir alışveriş olduğu yazıldı" sözlerine Ersoy, şöyle dedi:

"Ben para söylemedim çocuklar. Şimdi kafam çok yoğun Bodrum'u ve aldığım ilk villayı düşünüyorum. İşim çok. İki ay Bodrum'da kalacağım, villaları yaptıracağım. Gözümle görmem lazım. Adamlar inşallah benden bıkıp, kaçmazlar. İçini de kendim dizayn edeceğim. Her şeyi kendi gözlerimle görmeliyim. O yüzden iki ay kalacağım. Yerinde teftiş edeceğim çünkü mimar kendine göre yapar, ben beğenmem.

Bir kez daha kırılıp, dökülme olmasın ama matamatiksel olarak onlar bana çizimleri getirecekler. İşinin ehli adamlar elbette onlar daha iyisini bilirler. Bana getirip, çizimlerde gösterdikleri planlar benim onayladığım gibi mi değil mi o önemli benim için."

Basının "Bu pandemi döneminde bazı sanatçılar sahne alamıyor, çok sıkıntıdalar. 'Paramız bitiyor' diyorlar. Gerçekten bir sanatçı üç ay sahne almazsa paraları biter mi? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?" sorusuna da yanıt veren Ersoy, şöyle konuştu:  

"Hazıra dağ dayanmaz' diye bir tabir vardır ama yaptıkları yatırımın durumuna bağlı. Dayanma gücü zor. Sadece sanatçılar için değil, insanlar için de zor. Asgari ücretlilere üzülüyorum. Bir dengesizlik oluyor tabii ki. Belirli bir kazancı olan insan asgari ücretle çalışan insanla bir olmayabilir ama bu kadar uçurum... Tabi bunu ancak çeken bilir."

 

 

 

Yaşam