Bu çaydan her sabah içen ayda 5 kilo veriyor:

Bu çaydan her sabah içen ayda 5 kilo veriyor:
Sadece bir ay içinde kilonuz 5-10 kilogram düşecek. Sabahları içtiğiniz zayıflama içeceği Doktora göre aşırı kilolardan kurtulmak için her sabah zerdeçal kokteyli içmelisiniz.Hazırlamak için ihtiyacınız olacakların listesi :

zerdacalli-limonata.jpg

zerdeçal - 1/3 çay kaşığı;
bal - 1 çay kaşığı;
limon suyu - yarım limondan;
kaynar su - 1 su bardağı;

Önce zerdeçalın üzerine kaynar su döküp hızlıca karıştırmanız gerekiyor. Daha sonra bal ve limon suyunu ekleyin. İçeceğin rengi parlak sarı olacak ve tadı güzel olacak. Doktor, kokteylin oda sıcaklığında hafifçe soğutulmuş olarak içilmesinin önemli olduğunu vurguluyor. İçeceği bir ay boyunca her gün içmek, 5-10 kilo fazla kilonuzdan kurtulmanızı sağlayacak, cildiniz daha temiz ve ışıltılı hale gelecektir.

Dr, zerdeçal kokteylinin sindirimi iyileştirdiğini, metabolizmayı hızlandırdığını, vücuttaki inflamatuar süreçleri bastırdığını, tiroid bezinin çalışmasını normalleştirdiğini ve bağışıklık sistemini güçlendirdiğini kaydetti. Zerdeçal kullanımı tatlı ve yağlı yiyeceklere olan isteği bastırır, bu da onu kilo kaybı için mükemmel bir araç haline getirir. Kurkumin, yağ dokusunun büyümesini önleyen polifenol grubundan bir antioksidan olan zerdeçalın ana aktif maddesidir. Bu nedenle "sarı zencefil" olarak da adlandırılan zerdeçal, fazla kiloların düzeltilmesinde başarıyla kullanılmaktadır. Zerdeçalın vücuttaki metabolizmanın normalleşmesi üzerinde olumlu etkisi vardır.

zerdecal.jpg

Düzenli olarak zerdeçal tüketerek vücudunuz yalnızca kalorileri verimli bir şekilde yakmakla kalmayacak, aynı zamanda vücuttaki fazla sıvının atılmasına, kolesterol seviyelerinin düşürülmesine ve kardiyovasküler sistemin işleyişinin iyileştirilmesine de yardımcı olacaktır. Uzman, bilimsel araştırmalara göre zerdeçalın beyin fonksiyonlarını iyileştirdiğini, antioksidan ve antiinflamatuar etkiye sahip olduğunu ve belirli kanser türlerine yakalanma riskini azalttığını ekliyor.

Zerdeçalın faydalı özellikleri aşağıdaki etkileri içerir: antioksidan antienflamatuvar Ağrı kesici antibakteriyel anti-kanser (kanser hücrelerinin bölünmesini yavaşlatır) antikoagülan (trombosit toplanmasını, trombüs oluşumunu önler) Düşük yoğunluklu kolesterol (kötü kolesterol) seviyelerinin azaltılması bağışıklığın uyarılması ve stresle mücadele gücünün arttırılması

Zerdeçal zararı ve kontrendikasyonları:
Zerdeçal çok güçlü bir baharat olarak kabul edildiğinden bu bitkinin tüketimine dikkat etmeli ve gerekiyorsa doktora başvurmalısınız. Zerdeçalın uzun süreli kullanımı veya aşırı dozda kullanımı mide rahatsızlığına neden olabilir. Zerdeçal safra yolu tıkanıklığında kontrendikedir ve antikoagülanlar veya trombosit agregasyon inhibitörleri ile birlikte alındığında dikkatli olunması gerekir.
Önemli: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve uzman tavsiyesi gerektirir!